13.3 C
New York kenti
Perşembe, Eylül 28, 2023

Ananas Yağının Faydaları Nelerdir?

Ananas yağının yararları, çoğu zaman kozmetik sektöründe kullanılan bir yağdır ve bilhassa ciltte kullanımı insanlar tarafından çok tercih edilmektedir. C vitamini bakımından da son derece varlıklı olan ananas yağı, kas gevşetici özelliğe de sahiptir ve kullanılmadan öncesinde bilhassa hekime başvurulması gerekmekte olan bir üründür.

Ananas Yağının Cilde Yararları Nedir?

Ananas yağı cilde akıl almaz bir rutubet verir ve çoğu zaman de kuru ciltlerin çoğunlukla tercih etmiş olduğu bir nemlendirici üründür. Bir çok kozmetik ürününde de bilhassa nemlendirici bakım maskelerinde ve bakım kremlerinde kümülatif olarak bulunur. Ananas yağı cilde de uygulanabilir, kas gevşetici ve de ağrı kesici özelliği yardımıyla de bilhassa küçük çaplı rahatsızlıklarda kullanmak için son aşama elverişli bir yağ türüdür.

Ananas Yağının Cilde Yararları Nedir?

Bu yağ hem de masajlarda da çok fazla insanların tercih ettiği bir yağdır ve cilde akıl almaz bir yumuşaklık vererek kasların gevşemesini sağlayarak rahatlama verir. Bu yönüylede masajlarda tercih edilir. Evlerde de bilhassa ayaklar için veya bacaklar için tercih edilebilecek bir yağdır. Ayaklara masaj yapılarak uygulandığı zaman hem topukların daha nemli olmasını sağlayacak hem de bütün gün yorulan kasların gevşemesine destek olacaktır. Bacaklarda da aynı etkiyi göstereceği için kümülatif bir iş gününün veya evimizde geçen uzun bir iş gününün arkasından kullanımı kullananı son derece rahatlatacaktır.

Ananas Yağının Yararları

Bilhassa de kozmetik ürünlerinde kullanılan ananas yağı, bu biçim ürünlerin cilde zararı dokunan olmasını engeller ve cilde naturel nem vererek daha canlı görünmesine destek sağlar. Cilt bakım ürünlerinin içerisine karıştırılarak kullanılabileceği benzeri cildi makyaja hazırlarken de ananas yağını kullanmak mümkündür. Hem rahatlatıcı etkisinden ötürü hem de sağlamış olduğu nemlendirici etkisinden ötürü cildin kendine gelmesini sağlar. Bütün gün makyaj ile gözenekleri tıkanan cilt, ananas yağı ile ferahlar ve gözeneklerin de açılması sağlanır. Cildimizde Açılan Bu gözeneklerin sıkılaşması için de faydalı olan ananas yağı hem de cildin sıkılaşmasına da katkı sağlar. Bakım kremlerinde ve yaşlanmayı önleyen kremlerde de ananas yağı bulunur.

Ananas Yağının Saçlara Yararları Nedir?

Ananas yağı saçlara parlak bir görünüm veren ve saç derisini rahatlatıp baş ağrısını da geçiren son derece tesirli bir yağ türüdür. Saçlara duş almadan önce uygulanabilir. Saç köklerine masaj yaparak uygulanıp saç uçlarına varana kadar saç boyları da dahil olmak suretiyle uygulanması mümkündür ve bu biçimde bikaç dakika bekletilerek saçlar şampuan ile yıkanıp yağdan arındığı zaman yararlı olur. İşlem görmüş dahi olsa saçlara bu biçimde canlılık kazandırılabilir. Saçlar bu biçimde daha parlak olur ve kökleri güçlenir. Saç telleri de güç kazanarak kırılmalar en az seviyeye iner, saçların uçlarında meydana gelen kırılmalar ve kopmalar da giderek azalır ve saç kuvvetli bir yapıya kısa süre içerisinde kavuşur.

Saçlar uzun vakit işlem görmüş ve fazla yıpranmış bile olsa varlıklı vitaminli içeriği ile ananas yağı saçlarda ciddi seviyede iyi etkide bulunur ve yıpranmış saçların sıradışı dostu olarak yer almaktadır. Evinizde yağ ile uğraşmak istemiyorsanız bile ananas yağı içerikli şampuan veya saç bakım kremleri tercih edilebilir. Bu nedenle muhteviyatında ananas yağı olan ürünler incelenerek içeriklerindeki ananas yağı oranı da denetim edilmelidir. Gerekirse şampuan veya saç bakım kremlerine ve saç maskelerine de ananas yağı konularak kullanımı mümkündür.

Ananas Yağı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ananas yağı, eczanelerden ve aktarlardan temin edilebilir ve kullanımı çoğu zaman bir aksiliğe yol açmasa da hekim kontrolünde kullanmakta yarar vardır. Bilhassa de tüketme mevzusunda hekime danışmadan hareket edilmemelidir. Hekimin belirttiği dozda kullanımı uygundur. Masaj, cilt bakımı, saç bakımı benzeri durumlarda kullanımında da çok fazla kullanılmaması tavsiye edilir, vücut belli bir kısmını emeceği için daha fazlasının esasen gereği kalmayacaktır. Ananas yağı, öteki yağlar ile karıştırılarak da kullanılabilir. bununla beraber bakım kremlerine, şampuanlara, değişik bakım ürünlerine, peelinglerin içerisine, yüz ve de saç maskelerine de karıştırılıp kullanımı sağlanabilir.

Bu biçimde emilimi de basit hale gelecektir. Saçlarda ovalayarak ve yedirerek uygulamada bulunmak son derece {önemlidir}. Ciltte ise masaj harici kullanımında duyarlı olunmalı ve fazla oranda kullanılmamalıdır. Belirli Aralıklarla kullanılmalı ve bikaç gün arayla uygulanmalıdır. Cildin yağlanmasına sebep olabilir. Kuru ciltler için ise bu şekilde bir problem mevcut değildir. Belirli bir dozda kullanıldığı süre boyunca hiçbir soruna sebep olmadan saçlarda ve ciltte pozitif etkide bulunacaktır.

    • Kas yapısını muhteşem bir şekilde gevşetir
    • Vücudunuzda kas gerginliğini alır
    • Saçlarınız parlak görünüme sahip olması için değişik bir alternatiftir.
    • Ananas yağını, alnınıza ve şakaklarınıza masaj masaj yaparak sürdüğünüzde sinüzite ve strese de iyi gelmektedir.

Ananas yüze sürülür mü?

Taze ananası, fazla tesirli bir naturel peeling şekillerinden yalnızca birisidir. Zira bromelain enzimi hem de ölü deri hücrelerini temizleyen bir etkiye de sahiptir. Bikaç dilim ananası blenderdan geçirip yüzünüze ve boynunuza uygulayarak yepyeni bir cilde kavuşmanız mümkündür.

Ananas yağının yararları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız. Allah’a emanet olun…

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğanhttps://www.sevgiliol.com
Merhaba Ben Burcu. SesliArzu.Com sitesinin Kurucusu ve Yöneticisiyim. Sitemiz ile ilgili görüş ve önerileriniz için bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. [email protected]

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler