13.3 C
New York kenti
Perşembe, Eylül 28, 2023

Bir İnsanı Kendinize Aşık Etmenizin 8 Yolu

Günümüzde gerçek aşkı bulmak hakikaten de asla basit değil. Sadece iki insan tanıştığı vakit, şayet birbirlerinden hoşlanırlarsa, sonsuza kadar sürecek bir aşkın başlama olasılığı de var. Gene de sonsuza kadar sürecek bir aşkın başlaması için birtakım adımlar atılmalı, birtakım eşikler aşılmalı! Şu sebeple karşınızdaki kişinin duygularını denetim etmeniz, onları yönlendirmeniz imkansız. Sadece birtakım durumlarda sürece azca da olsa müdahale etmeniz mümkün olabilir! Üstelik hoşlandığınız kişinin size âşık olma olasılığını çoğaltmak için yapabileceğini birtakım şeyler var…

1. Mutlu edin

İnsanlar, öteki insanlarla ilgili en fazlaca, kendilerini nasıl hissettirdiklerini anımsama eğilimindeler. Doğrusu hoşlandığınız kişiyi mutlu etmeniz, hem de onun aklında daha çok yer etmenize, böylelikle onun da sizden hoşlanmasına belkide size âşık olmasına katkı sağlayabilir.

2. Güzel kokun

Kokular, insan hayatında hakikaten de son aşama mühim bir yer tutuyor. Birtakım bilimsel emekler ise kokuların insan ilişkilerinde küçümsenmeyecek düzeyde etkili bulunduğunu ortaya koyuyor. Bundan dolayı hoşlandığınız kişinin yanında “güzel kokmaya” itina gösterin.

3. Taklit edin

Daha doğrusu, yansıtın! İnsanlar, kendilerine benzeyen insanları tanıdık ve güvenilir bulma eğilimindeler. Haliyle kendilerine benzeyen insanları sevme ve onlara âşık olma ihtimalleri de daha yüksek. Bundan dolayı hoşlandığınız kişinin size âşık olmasını istiyorsanız, ona benzemekten korkmayın.

4. İlgi alanlarına ilgi gösterin

Her insanoğlunun zevk almış olduğu hobileri, kendine özgü ilgi alanları vardır. Bir insanoğlunun, sizin sevdiğiniz şeylere ilgi göstermesi ise işleri daha keyifli hale getirebilir. Bundan dolayı size âşık olmasını istediğiniz insanoğlunun, ilgi alanlarına uzaktan bakmayın. Kim bilir kim bilir sonsuz bir aşka yelken açmanızın önündeki tek engel, hoşlandığınız kişinin ilgi alanlarına mesafeli yaklaşmanızdır.

5. Dost olun

âşık

En sıhhatli ve de kaliteli adam gibi , temeli sağlam olan ilişkilerin bazıları, iki insanoğlunun dost olmasıyla adım atar. Bundan dolayı arkadaşlık, birtakım durumlarda ölümsüz aşkların da en ideal başlangıç noktası olabilir. Kısaca anlatmak gerekirse hoşlandığınız kişiyle ilkin dost olmanız, onun da size âşık olmasını sağlayabilmek için atabileceğiniz en etkili adımlardan birisidir.

6. Kulak verin

âşık

Hoşlanılmış olduğu kişiyle konuşmak, derhal her insan için büyük bir keyif, mutluluk deposudur. Sadece gerçek aşkın, iyi “dinleyicilere” de ihtiyacı bulunduğunu ihmal etmeyin. Üstelik birtakım araştırmalar, insanların kendilerini hakikaten dinleyen insanlara ilgi duyma eğiliminde bulunduğunu da ortaya koyuyor. Bundan dolayı âşık olduğunuz insanoğlunun da size âşık olmasını istiyorsanız, iyi bir dinleyici olmaya itina gösterin.

7. Güçlü bir gülmece anlayışı geliştirin

âşık

Ortak ve iyi bir gülmece anlayışına haiz olmak iki insanı birbirine yaklaştıran en kestirme yollardan. Bu sebepten mizahın, insan yaşamındaki önemini ihmal etmeyin ve yeteri kadar kuvvetli bir gülmece anlayışına haiz olduğunuzdan güvenli olun.

8. Kendiniz olun

âşık

Âşık olduğunuz kişinin de size âşık olmasını edinmek için pek fazlaca şey deneyebilirsiniz. Sadece ihmal etmeyin, gerçek aşkı sadece kendiniz olarak bulabilir, karşınızdaki kişiyle sadece kendiniz olduğunuz takdirde gerçek bir bağ kurabilirsiniz.

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğanhttps://www.sevgiliol.com
Merhaba Ben Burcu. SesliArzu.Com sitesinin Kurucusu ve Yöneticisiyim. Sitemiz ile ilgili görüş ve önerileriniz için bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. [email protected]

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler