17.7 C
New York kenti
Pazar, Eylül 24, 2023

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

Fito krem egzema, alerjik kaşıntılar, çatlaklarda, yaralarda, sünnet sonrası iyileşme durumu için, yanık, soğuk sebebiyle oluşmuş bulunan çatlaklarda, cilt dokusunun yenilenmesi için kullanılan mükemmel bir kremdir. Fito krem yüze sürülür mü, nasıl kullanılır ve ne işe yarar, nedir, faktör maddesi nedir, fiyatı, dengi gibi bütün soruların cevabı makalemizde.

 

 

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

 

Bu kremle ilgili en fazla sorulan soruların başlangıcında geliyor. Bu krem yüze sürülebilir bundan herhangi bir mahzur yoktur. Yüze sürerken gözlere ve burun içerisine etkileşim ettirmemeye itina gösterin. Yüzünüzdeki problemler içerisinde kullanabileceğiniz mükemmel bir krem bulunduğunu ihmal etmeyin.

 

Fito Krem Nedir?

Her derecedeki yanık, yara, kırışıklık, sivilce lekeler, ameliyat izleri, çatlak, soğuk sebebiyle oluşmuş bulunan çatlaklar, sünnet sonrası yara, egzama, karın çatlakları, meme başı çatlakları, alerjik kaşıntılar durumunda kullanılan tesirli bir kremdir. Kullanıcı memnuniyeti yüksek ve mucize krem olarak tanımlanmaktadır. Beyaz renkli, benzeşik görünü vardır.

Yeşil-kırmızı kutularda 40 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Cilde sürülerek kullanılır ve daha farklı kullanım şekli de yoktur. İçeriğinde kortizon olmayan bir kremdir. Reçeteli veya reçetesiz olarak eczaneden bu kremi satın alabilirsiniz. Reçete edilmesi durumunda devlet tarafınca ödenen bir kremdir. Aile doktorları de bu kremi reçete edebilir. Üretimi Abdi İbrahim İlaç Endüstri tarafınca İstanbul’da yapılmaktadır.

Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

 • Ekzama ve psoriatik belirtilerin (Eritrodermik olgular, dermatoz, alerjik kaşıntılar) tedavi edilmesinde kullanılır.
 • Mesleki entoksikasyonun yol açmış olduğu cilt hastalıkları, soğuk sebebiyle oluşmuş bulunan çatlakların tedavi edilmesinde kullanılır.
 • Ülsero distrofik değişimlerde ve yaralarda (varikoz ülserleri, radyodermatit, fistüller, dekubitus ülserleri, çatlaklarında, sünnet, epizyotomi gibi postoperatif dönemde yara iyileşmesinde) kullanılır.
 •  Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı veya değişmiş olduğu olgularda (yaşlılık, çeşit çeşit kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar, karın çatlakları ve meme başı çatlakları) kullanılır.
 • Sivilce (akne) ve sivilce lekeleri tedavi edilmesinde kullanılır.
 • Deride oluşmuş bulunan izlerin geçirilmesine destek sağlar.
 • Gözenekleri sıklaştırma tesiri yapar ve görünümü düzeltir.
 • Cildi beyazlatır ve kararmış ciltlerin rengini açar.
 • Pişik tedavi edilmesinde kullanılır.

Fito Krem Faktör Madde

Bu kremin kuvvetli faktör maddesi vardır bu faktör madde Triticum Vulgare sulu ekstresi‘dir.

Fito Krem Dengi

 • Contractubex jel
 • Noscar jel
 • Fito İntertulle
 • Hepatubex jel
 • Hepatubex jel tup
 • Madegsole merhem
 • Regen-D jel
 • Heberprot-P enjeksiyon için liyofilize içermekte olan flakon

Fito Krem Fiyat 2023

40 gramlık bu kremin fiyatı 55.52 Türk Lirası‘den eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli veya reçetesiz alınabilmektedir. Reçete edilmesi durumunda SGK tarafınca ödenen bir kremdir.

Fito Krem Yüze Kullananlar 

Yüzdeki problemler için bu kremi kullanıp pek çok yararını gören onlar şahıs var bunlardan bazılarının yorumlarını sizler için bir araya getirdik. İşte o yorumlar;

Kullanan anlatıyor: Yüzümde kir vardı bunun için kullandım ve de geçirdi. Bu kremin cildi yenileme özelliği var bu mükemmel katiyen cildi gençleştiriyor bile. Hiç kullanmadıysanız kullanın derim.

Kullanan anlatıyor: Yüzümde sivilce ve sivilce izleri vardı bunlar için tertipli kullandım ve de mükemmel biçimde cilde sahip oldum. Sivilcelerimi ve lekelerimi geçirdi ek olarak cildimi de yeniledi.

Kullanan anlatıyor: Yüzümde yanık vardı hafifçe bunun lekesi vardı bunun için kullanmıştım fazla iyi netice verdi diyebilirim hakikaten mucize krem. Bu ilacı üretenlere sonsuz teşekkür ediyorum.

Kullanan anlatıyor: Fazla hoş bir yara kremi ek olarak antiseptik özelliği var ve de yüzüm için kullandım mükemmel. Sürdüğünüzde o bölgeyi yumuşacık yapıyor.

Kullanan anlatıyor: Herkeste aynı tesirleri oluşturmasa da çoğunlukla iyi bir krem. Yüz bölgesinde de kullanılması süper.

Fito Krem Antibiyotikli Mi?

Antibiyotik özellikli bir krem değildir. Cilt yenileyici özelliklere sahiptir.

Fito Krem Göz Altına Sürülür Mü?

Göz altına dikkatli biçimde sürülebilir bunda herhangi bir mahzur yoktur. Göz altlarına azca oranda sürülmesi daha faydalı olacaktır.

Fito Krem Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Yüzde minimum 2 saat kalmalı bu sürede cilt kremi emmelidir. 2 saatten sonrasında yüz veya sürdüğünüz cilt bölgesi yıkanabilir veya silinebilir.

Fito Krem Gözenek Sıklaştırıcı?

Bu kremin gözenek sıklaştırıcı tesiri vardır ve gözenekleri geniş olan bireylerde kullanılabilir.

Fito Krem Bacak Çatlaklarına İyi Gelir Mi?

Bacak çatlaklarına da iyi gelen bir kremdir ve tertipli olarak kullanılmalıdır.

Fito Krem Antiseptik Mi?

Kutusunun üstünde de antiseptik yazmaktadır. Anseptik özellikli bir kremdir.

Fito Krem Cildi Beyazlatır Mı?

Cildi beyazlatan bir kremdir. Cilt beyazlatma tesirini kullanan pek çok şahıs görmüştür.

Fito Krem Kortizon İçerir Mi?

Kortizon içermekte olan bir krem değildir.

Fito Krem Sıhhat Ocağı Yazar Mı?

Sıhhat ocağı da bu kremi reçete edebilmektedir.

Fito Krem Lazer Yanığına İyi Gelir Mi?

Lazer yanığına iyi gelen bir kremdir.

Aysima Gülbahçesi
Aysima Gülbahçesi
Aysimadan Selamlar.! Eğitimini İstanbul Arel Üniversitesinde Bir Sosyolog olarak Tamamlamış ancak makale editörlüğüne daha çok gönül vermiş ponçik bir kızım : ) Soru ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden yazabilirsiniz. Ayıptır söylemesi çok hızlı cevap veririm. Var Olsun Seslihayat.Com :)

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler