17.7 C
New York kenti
Pazar, Eylül 24, 2023

Gyno Lomexin Krem Nasıl Kullanılır

Neler Okuyacaksınız »»

Gyno Lomexin krem pek çok bayan tarafınca dört gözle beklenen bir üründür. Çoğu zaman vajinal bölgelerde kullanılan Gyno Lomexin krem nedir, nasıl kullanılır ve ne işe yarar, özellikleri nedir, fiyatı nedir, eşdeğerleri nedir, yan tesirleri nedir merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam etmelisiniz.

Gyno Lomexin Fitil Nedir?

Bu kremin faktör maddesi fentikonazol nitrat isminde olan bir maddedir. Bunun haricinde bu kremin destek maddeleri sıvı parafin, beyaz vazelin, soya lesitin, jelatin, gliserin, titanyum dioksit, sodyum etil parahidroksibenzoat ve sodyum propil parahidroksibenzoat adlı maddelerdir.

Gyno Lomexin Krem Fiyatı

Bu kremin şu andaki fiyatı 55.52 Türk Lirası’dir.

Gyno Lomexin Krem Eşdeğeri 

Enzofen vajinal krem, Enzofen ovül, Gyno-Fem vajinal yumuşak kapsül ve Gyno Lomexin ovül bu ürünün eşdeğerleridir.

Gyno Lomexin Vajinal Krem 

Bu kremin antifungal bir özelliği vardır. Çeşit çeşit türlerde mantarların cilt üstünde çoğalmasını ve büyümesini engeller. Vajinal pamukçuk denilen hastalığa neden olan candida albicans isminde olan mantarı iyileştirir. Bu krem ovül şeklindedir. Ovüller bir tek vajina bölgesinde kullanılır.

Gyno Lomexin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem çoğunlukla türlü türlü tiplerdeki mantar hastalıklarını tedavi eden bir cilt ürünüdür. Vajinal pamukçuk gibi cilt rahatsızlıklarını iyileştirir.

Gyno Lomexin krem, yüksek etkiye sahip birinci derslik bir mantar önleyici preparattır. Vajinal mantar enfeksiyonları, bilhassa vajinal kandidiyaz için son derece tesirli bir tedavi seçeneğidir. Gyno Lomexin krem üç spesifik seviyede tesir eder.  Mantarların salgıladıkları proteinaz ve oksidoredüktaz enzimlerinin üretimini direkt bloke ederek mantarların büyümesini ve yapışmasını engeller. Sitokrom P450 3A enzimini inhibe ederek mantar hücre duvarı stabilitesini bozar. Oksidaz ve peroksidaz enzimlerini bloke ederek mantar hücre zarının normal çalışmasına müdahale eder.

Gyno Lomexin krem çoğunlukla  vulvovajinal kandidiyazis, vajinal trichomoniasis vajinit, vajinal pamukçuk, vaginalleucorrhoeas (mantar yada bakteri kaynaklı), vajinanın gram enfeksiyonları ve bakteriyel enfeksiyonlarının tedavisinde ve bu tür enfeksiyonların Tamamıyla iyileştirilmesi için kullanılır.

Gyno Lomexin Krem Kullananlar

“Bende şu an 32 haftalık gebeyim idrar testimde enfenksiyon çıkmıştı tabip bunu verdi. Şu an akıntım kesildi. bana iyi geldi. Bebeğe de bir zarar vereceğini zannetmiyorum şundan dolayı zarar verecek olsa tabip vermez. Aslolan zarar ilacı kullanmazsanız doğumda bebeğe geçer ve bu tür enfeksiyonlar düşüğe neden oluyor diye biliyorum. Size tavsiyem uyumadaN öncesinde sırtüstü yatın ve öyleki uygulayın o vakit çıkmaz.”

“devamlı mantar tedavisi için verirdi doktorum belkide ben anlardım mantar olduğumu direk eczaneden alıp kullanıyordum evinizde dahi hep yedek olurdu gebe değil iken . Hamileyken de fazla akıntım vardı alttan muane ettiğinde farketti tabip o Sebeple vermişti.”

Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar?

Bu vajinal krem vajina ve öteki cilt iltihabı hastalıkları için kullanılır. Bu krem çoğunlukla, bu ilaç rehberinde listelenmeyen hedefler için de kullanılabilir. Ek olarak bu ilaç mantar ve mayaların hücre zarlarına müdahale ederek çalışır.

Gyno Lomexin Krem Nasıl Sürülür?

Bu kremin nasıl kullanılacağı, ne kadar süre kullanılacağı ve hangi sıklıkta kullanılacağını hekiminiz size söyleyecektir. Bu kremi gece yatağa girmeden önce bir defa kullanmalısınız. Yatağa sırt üstü uzandıktan sonrasında dizlerinizi yukarı kaldırmalısınız ve bacaklarınızı aralamalısınız. Arkasından bu ovülü olabildiği kadar vajinanın derinine yerleştirin. Bu işlemin arkasından kesinlikle ellerinizi sabun ve su ile yıkamalısınız.

Gyno-Lomexin 2 Vajinal Krem 

Bu krem, vajinal pamukçuk olarak malum genel bir vajinal enfeksiyon tedavi edilmesinde kullanılır.

16 yaşından büyük gençler ve yetişkin insanlar için uygundur. 60 Yaşından büyük hanımlarda tedavi için kesinlikle tabip kontrolü gereklidir.

Gyno Lomexin Fitil Yorumlar 

“bende kullandim 3 gun ara ile dedi dr ben 2. Gun kanama yasadim pembe kahverengi sonrasında tabip tahris dedi agrim akintim vr diye 1 hafta sonrasında kln 1 taneyi kullandim gene 2 gun sonrasında kanamam oldu 4 gun surdu insallah sizi tahris etmez”

“slm,,ben 17 haftalık gebeyim akıntıdan ötürü doktorum vermişti bu fitili bi türlü kullanmaya cesaret edemedim..durdu durdu ilaç şimdi 4 beş hafta sonrasında şu demek oluyor ki şimdi bi kaşıntı başladı..kullansam mı ya bilemiyorum.(doktorum izne çıkınca daha farklı bi hekime daha gördündüm .o arada bu kremi sormuş oldum beş aya kadar ben önermiyorum plesanta emiyor bu tür ilaçları dedi daha çok kafam karıştı .kaşıntı da var ya hastalık ilerlerse diee…ufff midem de fazla ağrıyor yanıyor resmen ..midesine bişe kullanan var mı ya hergün ağrıyo gaz var sanırım”

Gyno Lomexin Fitil Fiyatı

Bu fitilin güncel fiyatı 22.06 liradır.

Gyno Lomexin Fitil Yararları

Bu fitilin çoğunlukla yararları türlü türlü cilt mayaları ve mantarları için etkilidir. Bilhassa vajinal pamukçuk tedavi edilmesinde kullanılır.

Gyno Lomexin Krem Neye Yarar?

Bu kremin etken maddesi antifungal bir madde olan fentikonazol nitrat ihtiva eder. Çeşit çeşit çeşitlerdeki mantarların ve mayaların tedavi edilmesinde kullanılır.

Gyno Lomexin Fitil Yan Tesirleri

Bu kremin yan tesirleri içinde hafifçe kızarıklık, yanma hissiyatı veya alerjik etkenler vardır. Bu şekilde yan etkisinde bırakır gördüğünüz anda ilacın kullanımını derhal durdurmalısınız ve hekiminizin danışmalısınız.

Gyno Lomexin Kullanmadan Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan öncesinde kesinlikle prospektüsünü iyice okumalısınız. Bu kremin içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise bu ilacı katiyen kullanmamalısınız.
  • Bu kremi kullanırken ve tedavi sonrasında kesinlikle bireysel temizliğinize dikkat etmelisiniz. Yeni bir mantar enfeksiyonu yaşamamak için bilhassa genital bölgenizi temiz tutmalısınız. İç çamaşırınızı devamlı değiştirmeli, pamuklu ve rahat iç çamaşırları kullanmalısınız.
  • Bu kremi hekiminizin önerilmiş olduğu biçimde ve sürelerde kullanmalısınız. Hastalığınız son bulsa dahi kesinlikle hekiminizin belirttiği süre süresince bu kremi kullanmalısınız.
  • Bu ilaç bir kondom ile etkileşim ederse prezervatifin zarar görmesine sebep olabilir.
  • Bu ilacı kesinlikle adet döneminden sonrasında kullanmanız gerekmektedir.
  • Gebelik ve emzirme dönemlerinde bu kremi tabip kontrolünde kullanmalısınız.

Gyno Lomexin Krem ile İlgili Sık sık Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili kafanıza takılan bütün soruları sizin için cevapladık.

Gyno Lomexin Fitil Kullanıp Gebe Kalanlar Var Mıdır?

Bu fitil, gebe kalma durumunu herhangi bir halde etkilemez.

Gyno Lomexin Fitil Hamilelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu fitil, tabip kontrolünde gebelik döneminde kullanılabilir.

Gyno Lomexin Vajinal Fitil Nedir?

Bu krem, mantarların ve mayaların engellenmesine yönelik bir ovül şu demek oluyor ki fitildir.

Gyno Lomexin Fitil Adet Geciktirirmi?

Hayır, bu fitil regl gecikmesine neden olmaz.

Gyno Lomexin Fitil Hamilelik Döneminde Kullanılır Mı?

Evet, tabip kontrolünde fazla rahat bir halde kullanabilirsiniz.

Gyno Lomexin Fitil Sonrası Kaşıntı Oluşur Mu?

Hayır, bu fitil aslına bakarsan vajinal kaşıntıyı iyileştirmek ve tedavi etmek için kullanılır.

Gyno-lomexin Fitil Nasıl Uygulanır?

Bu ovülü gece yatarken bir kez kullanmalısınız. Sırt üstü yatağa uzanın, dizlerinizi yukarı doğru kaldırıp bacaklarınızı açın. Sonrasında ovülü, vajina içerisine itebildiğiniz kadar içeri itmelisiniz. Bu işlemden sonrasında ellerinizi yıkamalısınız.

Gyno Lomexin Fitil Kanama Yaparmi?

Evet, yapabilir. Bu gibi durumlarda derhal hekiminizi bilgilendirmeniz gereklidir.

Gyno Lomexin Krem Hamilelik Kategorisi Nedir?

Bu kremin hamilelik kategorisi C’dir.

Gyno Lomexin Krem Erkeklerde Kullanımı Nasıldır?

Günde 1 defa, gece yatağa girmeden önce genital bölge üstüne ince bir katman durumunda uygulanır.

Gyno Lomexin Vajinal Krem Nasıl Kullanılır?

Gece yatağa girmeden önce genital bölgenizi sıcak su ile ve sabunla yıkamalısınız. Arkasından bu bölgeyi kurulayın. Sonrasında, bu kremi vajinanın dış kısmına ince bir tabaka biçiminde uygulayın.

Gyno Lomexin Fitil Sonrası Akıntı Olur Mu?

Evet, akıntı oluşabilir. Bu gibi durumlarda hekiminizi bilgilendirmelisiniz.

Gyno Lomexin Fitil Sonrası İlişki Olur Mu?

Hayır, fitil kullanırken cinsel ilişki önerilmez.

Gyno Lomexin El Kremi Olarak Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem sadece genital bölge için kullanılır.

Gyno Lomexin Fitil Regl Döneminde Kullanılır Mı?

Hayır, regl süreci bitiminde fitili kullanabilirsiniz.

Gyno Lomexin Fitil Kullanırken Cinsel İlişki Nasıl Olur?

Fitil kullanırken cinsel ilişkiye girmemeniz gerekmektedir. Bu nedenle cinsel ilişkiden sonra fitili yerleştirebilirsiniz.

Gyno Lomexin 2 Vajinal Krem Ne İçin Kullanılır?

Vajinal pamukçuk ve vajinal mantar tedavisi için kullanılır.

Gyno Lomexin Fitil Yanma Hissine Neden Olur Mu?

Hafifçe bir yanma hissiyatı oluşabilir.

Gyno Lomexin Krem Yuze Surulurmu?

Hayır, bu krem sadece genital bölge içindir.

Gyno Lomexin Krem Gebelerde kullanılır mı?

Gyno Lomexin Kremin tabip onayı olmadan gebelerde kullanılması doğru değildir. Bundan dolayı hekiminizin Gyno Lomexin Krem yazması durumunda kesinlikle gebe bulunduğunu bildirmeniz gerekmektedir.

Gyno Lomexin Kremi Emziren Anneler kullanabilir mi?

Emziren annelerin Gyno Lomexin Kremi tabip onayı olmadan kullanımı doğru değildir. Bundan dolayı Gyno Lomexin Krem tedavisine başlamadan öncesinde kesinlikle hekiminize emziren bir anne olduğunuzu bildirmeniz gerekmektedir.

Gyno Lomexin krem, hamilelerin kullanımı bakımından zararı olan olabilmektedir. Bundan dolayı Gyno Lomexin Krem gerektiren bir tedaviye başlamadan öncesinde kesinlikle hekiminiz ile görüşmeli, gebe olduğunuz bilgisini vermelisiniz. Hekiminiz tarafınca kullanabileceğinize dair onay alırsanız Gyno Lomexin kremi kullanabilirsiniz. Aksi takdirde hamileyken kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Emziren annelerde, anne bir ilaç kullanıyorsa emzirme esnasında anne sütü yöntemiyle ilaçtaki faktör maddeler bebeğe geçebilmektedir. Bu durum bir tek hap için geçerli olmayıp merhem gibi ilaçlarda da geçerlidir. Bundan dolayı Gyno Lomexin krem kullanmaya başlamadan öncesinde, emziriyorsanız hekiminize kesinlikle bunun bilgisini vermelisiniz.

Aysun Bade Yılmaz
Aysun Bade Yılmazhttps://seslicadde.net
Merhabalar ; Bendeniz Aysun. Seslihayat.Com sitesinde her türlü içerik üretmeye gönüllü ve hevesli bir kız olarak, siz değerli okurlarımıza en kaliteli ve doğru içerikler ile bilgi vermeye her daim hazırım.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler