19.9 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

İpeksi ve Sağlıklı Saçlar İçin 8 Sülfatsız Şampuan Önerisi

İpeksi yumuşaklıkta saçlara sahip olmak için doğru bir saç bakım rutini yaratmak son derece mühim. Bu aşamada saç bakım ürünlerinin içindekiler de ehemmiyet kazanıyor. Temiz içerikli ve besleyici şampuanlar saçları güçlü bir duruma getirirken zararı dokunan içeriklere sahip saç ürünleri saç diplerini tahriş edebiliyor. Öte taraftan sülfat ve türevlerinin şampuanlarda kullanıldığını görmek muhtemel. Pekala sülfat görünmüş olduğu kadar masum mu? Sülfat aslen, sülfürik asit öteki kimyasallarla reaksiyona girdiğinde oluşmuş bulunan bir tuz olarak tanımlanabilir. Saçlarınızı yıkarken varlıklı bir köpük oluşturmakta olan sülfat, şampuanlarda temel bileşen olarak kabul ediliyor olsa bile bir çok saç tipi için yeterli değildir. Sülfat bulundurmayan şampuanlar ise saç derisini beslerken hem de tahrişi engeller. Pekala sülfatsız şampuan markaları hangileridir? Isterseniz listeye beraber bakalım.

1. Pantene Sülfatsız Şampuan İpeksi Parlaklık

Saç bakım rutininizde ne olursa olsun olması gerekmekte olan şampuanlar içinde yer edinen Pantene Sülfatsız Şampuan saçlarınızı beslerken hem de ipeksi bir yumuşaklık kazandırıyor. Mucizeye gereksinim duyan saçlar için yüksek derecede besleyici Pro-V karışımı içeren Pantene Pro-V Miracles ile saçınızın en yumuşak hali ile tanışmaya hazır olun. Pantene İpeksi ve Parlak koleksiyonu, Pro-V biliminin enerjisini Biyotin ile birleştiriyor. İpek proteini içeren sülfat bulundurmayan şampuan, donuklaşmış, işlem görmüş yada röfleli saçları besleyici maddelerle onarmaya destek oluyor. İpeksi bir dokunuşa sahip karşı konulmaz yumuşaklıkta saçların keyfini sürmek ve ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Herbal Essences Sülfatsız Şampuan 

Saçı nemlendirmeye destek olan kuvvetli aloe ve bambu aslı içeren Herbal Essences Sülfatsız Şampuan ipeksi ve sıhhatli saçların sahibi olmak isteyen kişiler için mükemmel bir bakım rutini sunuyor. %93 organik kökenli, saf hale getirilmiş su ve sınırı olan işlem görmüş naturel kökenli bileşen maddeleri ile harmanlanan sülfatsız şampuan saç bakımında son derece iddialı. Bitkiler hakkında dünya devlerinden biri kabul edilen Royal Botanic Gardens, Kew ile ortaklık gerçekleştirilen bu ürün pH dengeli ve boyalı saçlarda da güven içerisinde tercih edilebilir. Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Dove Hair Therapy

Sülfatsız içeriği ile dikkat çeken Dove Hair Therapy Hydration Spa Nemlendirici Şampuan ile ilk kullanımdan başlayarak yumuşak ve nemlenmiş saçların sahibi olabilirsiniz. Saçlarınızın bakıma mı ihtiyacı var? Saçlarınıza evinizde uzman bakımı meydana getirecek temiz içerikli bir şampuan önerisi arıyorsanız Dove Hair Therapy Hydration size göz kırpıyor. Cilt bakımından esin alan bileşenlerle, uzman saç bakımı çözümlerini birleştiren Dove, sülfat bulundurmayan Dove Hair Therapy Hydration Spa Nemlendirici Şampuan kesinlikle rutininizde yer almalıdır. İçeriğindeki değerli özlerle Dove şampuan saç teline hücresel seviyede bakım yapar. Saçlarınız ilk kullanımdan başlayarak daha güzel ve sıhhatli görünür hem de saç deriniz kirlerden arınır. Hem de Dove ürünlerinin hayvanlar üstünde denenmediği PETA tarafınca da onay verilmiştir. Ürünü daha geniş kapsamlı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Ogx Renk Koruyucu Orchid Oil Sülfatsız Şampuan

Listedeki sülfatsız seçenekler içinde en başarı göstermiş içeriklerden önde gelen Ogx Renk Koruyucu Orchid Oil Şampuan, orkide aslı ve üzüm çekirdeği yağı içeren kuvvetli yöntemiyle boyalı saçlarınızın renklerini koruma altına almaya destek sağlar. UVA ve UVB filtreleri ile saç renginizin gittikçe solmasını engellemiş olan bu kuvvetli şampuan hem de saçlarınızı nemlendirir. İpeksi yumuşaklık ve havalı bir görünüm sunan Ogx ile mükemmel bir bakım rutini oluşturabilirsiniz. Sülfat bulundurmayan değerli formülü ile ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Elidor Collagen Blends Sülfatsız Saç Bakım Şampuanı

sülfatsız şampuan

Sülfatsız şampuan önerileri listemize Elidor ile devam ediyoruz. İçerdiği kolajen ile saça kaybetmiş olduğu gücü geri kazandıran Elidor sülfatsız serisi hyluronik asit içeren yöntemiyle saça gereksinim işittiği nemi fazlası ile sağlar.  Yepyeni yöntemiyle saçlarınızın nemlendikçe canlanmasına destek olur. Hyluronik asit ve kolajeni bir arada bulunduran aslı, 24 saat parlayan saç deneyimi sunar. Sülfatsız ve silikonsuz yöntemiyle saçlarınıza narin bir bakım sağlar iken saçın sahip olduğu nemin korunmasına da destek sağlar. Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Kerastase Sülfatsız Şampuan

Sülfatsız şampuan önerileri listemizin 6. esnasında Kerastase yer ediniyor. Serinin en iyilerinden önde gelen Kerastase Sülfatsız Şampuan ideal yumuşaklık ve parlak bir saç görünümü için tasarlanmıştır. İçeriğindeki değerli özler saçlarınızı narin bir halde sarıyor ve rutubet dengesini korur. Kerastase sülfatsız saç bakım ürünleri saç sağlığı için ideal kullanım sunar. Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Davines Nourishing Sülfatsız Şampuan 

sülfatsız şampuan

Yıpranmış ve kuru saçlar için ideal bakım sunan Daviness Nourishing içeriğindeki değerli özler yardımıyla saçı beslerken hem de ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Saç derisini tahriş etmeyen sülfatsız içinde ne olduğu ile Davines Sülfatsız Şampuan saç bakım rutininizde ne olursa olsun olması gerekmekte olan ürünler içinde yer ediniyor. Ürünü ayrıntılı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. OGX Charcoal Detox

Sülfatsız şampuanlar listemizi OGX Charcoal Detox ile tamamlıyoruz. En düzgün sülfatsız şampuanlar içinde yer edinen ürün arındırıcı kömür detoksu içerisinde bulundurur. Yağlı saç tipleri için de yeterli bulunduğunu hatırlatalım. Saçı yağdan ve kirden arındırarak temizleyen şampuan saça hem de canlı ve parlak bir görünüm kazandırır. Ürünü ayrıntılı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bonus: Sülfatsız şampuan kullanmak niçin mühim?

sülfatsız şampuan

Sülfatsız şampuanlar hangileri, sülfatsız şampuan önerileri ve daha pek çok mevzuya yukarıda değindik. Şimdi de oldukça dört gözle beklenen daha farklı bir suali yanıtlayalım. Tuzsuz sülfatsız şampuan ne işe yarar? İçeriğinde sülfat bulunmayan şampuanlar saçın organik nemini korumaya destek sağlar. Bu şekilde saçlarınız organik parlaklığını ve yumuşaklığını muhafaza eder. Şayet renkli saçlarınız var ise, sülfatsız şampuanlar ne olursa olsun bakım rutininizde olmalı. Bunun sebebi sülfatsız şampuanların saça karşı kırılgan ve koruyucu olması. Öte taraftan sülfatsız şampuanlar saç rengini daha haddinden fazla uzun süre korur. Pekala sülfatsız şampuan sıhhatli mı?

Sülfat içeren saç ürünlerinin sık kullanımı kafa derisinde tahrişe ve kaşıntıya niçin olabilir. Sülfat bulundurmayan şampuanlar ise son derece hafiftir ve kafa derisi iltihabını denetim etmenize destek sağlar. Bitki türevlerinden üretildikleri için sülfatsız şampuanlar çevre dostu kabul edilir. Saçınız nemsiz ve basit elektriklenmeye müsaitse siz de saç bakım rutininize yeterli sülfatsız bir şampuan edinebilirsiniz.

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğanhttps://www.sevgiliol.com
Merhaba Ben Burcu. SesliArzu.Com sitesinin Kurucusu ve Yöneticisiyim. Sitemiz ile ilgili görüş ve önerileriniz için bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. [email protected]

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler