19.9 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest almak nur üstüne nura ve gönlün aydınlığına işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gitmek ise Allahü teâlâ’ın size haccı nasip edeceğine delalet eder. Rüyada abdest alıp hacca gittiğini görmek hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Tamamlayıcı başlık için bakınız rüyada abdest almak.)

İbn-i Sîrîn: Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi şu biçimde yorumlamıştır: Hacca gittiğinizi görmek; Allahü teâlâ’ın size haccı nasip edeceğine işarettir. Hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödeyeceksiniz. Bu rüyayı gören herhangi bir korusu var ise korkularından kurtulup itimat içerisinde olacaktır.

Abdest alıp Hacca gittiğinizi, fakat hac ziyaretini kaçırdığınızı görmek; uzun ömre ve işinizin düzene girmesine delalet eder. Abdest alıp hacca gittiğini gören şahıs keder üzüntü ve sıkıntılardan kurtulur.

Yolcu olan biri için rüyada abdest alıp hacca gitmek: Yukarıdaki yorumlara ilaveten seyahat icra eden biri bu rüyayı görürse selametle gideceği yere varacaktır. Şayet sahih ve güzel bir rüya görmek istiyorsanız uykuya yatarken abdestli olarak yatmalısınız ve Allahü teâlâ’a çok dua etmelisiniz.

Hacca gitmek için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kudsiyete yorumlanır. Maksat ve muradına ermeye tabir edilir.

İmam Cafer es-Sâdık (a.s): Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi evlenmek, insanlara iyilik etmek, sevap işlemek, hayır işler için emek sarf etmek biçiminde yorumlamıştır.

İşinden çıkarılan veya işi olmayan bir kimse, rüyada hac vaktinde abdest alarak hacca gitmek için yola çıktığını görse, bu rüya, onun yine işine döneceğine veya yeni bir iş bulacağına işaret eder.

Rüyada hacca gitmek için yola çıkmak,ailecek hacca gitmek,hacca gitmek ihya,hacca gitmek için hazırlık yapmak,hacca gitmeye hazirlanmak diyanet,hacca gideceğini görmek,hacca gitmek için ağlamak gibi gördüğünüz diğer rüyaların tabir ve yorumlarını merak ediyorsanız sitemizin arama bölümünü kullanarak ulaşabilirsiniz.

Sümeyye Yıldırım
Sümeyye Yıldırımhttps://seslihayat.com
Merhaba Ben Sümeyye , SesliHayat.Com ' da uzun zamandır içerik üretiyorum. En Kaliteli içerikler , En doğru bilgiler için sitemizi tercih ettiğiniz için Teşekkürler.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler