21.6 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Rüyada Abdest Alıp Kuran Okumak Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest alıp Kur’ân okumak, günahların silineceğine ve geçersiz kılınacağına, refah ve sevince işaret eder. Rüyada abdest aldığını görmek, hayra, sevince, zor engellerin kalkacağına işaret eder.

Rüyada bir çeşmede abdest aldığını görmek, bolluk,bereket ve zenginlik ile ifade edilir. Dağ eteğinde kaynayan bir sudan abdest aldığını görmek ve namaz kılmak, günahlardan arınmaya ve temize çıkmaya ve kalbin ferahlamasına işaret eder.

Hasta bir insanın denizde yıkandığını ve abdest aldığını görmesi, Yüce Rabbimiz , Yerin ve Göğün Yartatıcısı Allahu Teâlâ Hazretleri’nın ona derman vereceğine; borçlu birinin görmesi, sıkıntılarından ve bütün borçlarından kurtularak rahatlayacağına ve korkmuş olduğu şeylerden güvenilir olmaya işaret eder.

Kur’ân-ı Kerim Rabbimizin kutsal kelâmıdır, ondan hem hayatta olanlar, hem de ölüler için derman ve rahmet vardır. Bu nedenle rüyada Kur’ân yada ondan bir şey okuduğunu görmek, büyüklük ve yüceliğe, onur ve şana işaret eder.

O şahıs günahları çok olan bir insan ise Yüce Rabbimiz , Yerin ve Göğün Yartatıcısı Allahu Teâlâ Hazretleri onun günahlarını af ve tevbesini kabul buyurur. Yoksul ise zenginlik ile nimetlenir, borçlu ise, borcu ödenir.

Rüyada Kur’ân-ı Kerim’i güzel sesle ve makamla okuduğunu görmek, büyüklük, yücelik ve güzel bir şöhrete işaret eder.

Yine rüyada Kur’ân-ı Kerim’i harflerini tahrif ederek okuduğunu görmek, haktan dönmeye ve ahdini bozmaya işarettir. Şayet okuduğunu ne işe yaradığını bilemiyorsa, bu defa rüya yalan şahitliğine işaret eder.

Ayrıca ;

Ruyada kuran okurken şaşırmak ne anlama gelir,abdest almak,karanlıkta abdest almak,abdest alırken uyanmak,Camide Kuran Okumak,bulanık suyla abdest almak diyanet,abdest almak ihya,abdest alıp cuma namazına gitmek gibi rüyalarınızın yorumlarını görmek için sitemizin “arama” bölümünü kullanabilirsiniz.

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğanhttps://www.sevgiliol.com
Merhaba Ben Burcu. SesliArzu.Com sitesinin Kurucusu ve Yöneticisiyim. Sitemiz ile ilgili görüş ve önerileriniz için bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. [email protected]

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler