21.6 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Rüyada Abdest Almak Ne Anlama Gelir ?

Rüyada Abdest almak ileri gelen kimselerin yanında ihtiyaçların karşılanmasına yorulmaktadır. Rüyada abdest almak, sevince, hayra, zor engellerin kalkacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin ( kadın ya da erkek ) kendisin son derece mutlu edecek yeni haberler alması veya bu şekilde şeyler yaşanması anlamına gelir.

Dertlerin derman bulması, problemlere çözüm manasına gelirken insanın kaybetmiş olduğu şeyi bulması biçiminde de yorumlanır. Rüyada yine abdest aldığını görmek rahmet üstüne rahmettir. Hasta Olan kişinin abdest alması derman bulacağına, soğuk bir yerde abdest almak kaybetmiş olduğu şeyi bulması anlamındadır.

Rüyada abdest alıp namaz kılmak üzüntü , keder ve gamdan kurtulmaya işaret eder. Rüyada abdest, güzelliğin, temizliğin, iyiliğin, huzurun bolluğun bereketin ve selametin anahtarı ve hataları temizleyen ibadetlerdir. Temizlik de imandandır bu sebepten dolayı abdest almak ferahlamaktır. Şahıs hastaysa derman bulur, günahları çok olan bir insan ise tövbe eder, iyilik tarafı artar, her türlü saadet ve mutluluğa tabir edilir.

Kadın Ya da erkek farketmeksizin bir insan rüyada abdest alıp namaz kıldığını görse, üzüntü ve de keder ve kaygı ve tasadan kurtulacağına işaret etmektedir. Sudan başka bir şey ile abdest aldığını görmek, dindarlığa işarettir. Namaz için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kutsiyettir. Allahü teâlâ (CC.)’in emaneti olarak koruması altında olmasına işaret eder, keder üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmasına işarettir.

Rüyada tüccar birinin Abdest Almadan namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Kimi zaman rüyada abdest alan birini görmek, Abdest alıp namaz kıldığını gören şahıs keder üzüntü ve sıkıntılardan kurtulur.

Rüyada süt yada bal ile abdest almak, din hususunda her türlü korku, kaygı, tasa ve tehlikeden uzak ve güvenlik içinde olmaya işaret eder. Abdest aldıktan sonrasında eli ile abdest suyundan içtiğini görmek, hayır ve iyi , güzel ve yararlı işlere, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan imana işaret eder.

İmam Nablusi’nin rüyada abdest almak yorumu

İmam Abdalganî an-Nabulusî demiştir ki:- Rüyada tastamam abdest aldığını görmek, tüm dinlerde güzelliğe, Yüce Rabbimiz , Yerin ve Göğün Yartatıcısı Allahu Teâlâ Hazretleri tarafınca nail olunacak himayeye işaret eder.”

İmam Abdalganî an-Nabulusî buyuruyor ki: Rüyada abdesti var iken yine abdest aldığını görmek, rahmet üstüne rahmete, nimet üstüne nimete işaret eder. Yine rüyada soğuk bir mahzende abdest aldığını yada gusül yaptığını gören kimse, zayi etmiş olduğu şeyini bulur. Namaz kıldığını görse, üzüntü , keder ve gamdan tamamen kurtulur ve kaygı ve tasadan kurtulur.

Rüyada bir arkadaşının başı üstüne abdest aldığını görmek, arkadaşına mirasçı olacağına ve onun eşyasına malik bulunacağına işaret eder. Tanımış olduğu bir insanın kendisinin başı ucunda abdest aldığını görmek ise, keder , gam ve üzüntüye düşmekle tabir edilmektedir.

Rüyada Abdest Almaya Çalışmak

Rüyada temiz su ile abdest almaya çalışmak amacına kavuşmaktır. Şayet abdest tamamlanmaz ise amacına kavuşamaz. Soğuk bir mahzende Abdest alan çalınan eşyasını bulur.

Rüyada abdest bozulması: Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici problemler yaşayacağını belirtir. Malumdur ki abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir.

Bir kimse ard arda abdest aldığını görse “Abdest üstüne abdest Almak nurdur” hadisine dayanarak o kimsenin gönlünün aydınlığına işaret eder. Rüyada abdest almak Allahü teâlâ (CC) tarafınca nail olunacağı himayeye isaret eder. Birtakım tabirciler, rüyada abdest almak, rüyayı gören kişinin yerine vereceği emanete yada ödeyeceği borcuna veya yapacağı şahitliğe işaret eder, dediler.

Rüyada abdest aldığını görmek ne demek?

Rüyada kendisiyle abdest alınması caiz olmayan öteki sıvılarla abdest aldığını gören kimsenin, borçlanmasına işaret eder. Çöplükte ve deniz kenarında bir yerde abdest alsa, keder, üzüntü ve acıların gitmesine delalet eder.

Rüyada abdest aldığını ve abdestini tamamladığını gören kimse kederli ise, Allahü teâlâ (CC.) onu bu üzüntüsünden kurtarmış olur. Korkusu var ise, Allahü teâlâ (CC) onu korkmuş olduğu şeyden güvenli eder, hasta yada borçlu ise, Allahü teâlâ (CC) ona derman verir. Borcunu ödemesine olanak nasip eder.

Rüyada abdestini tamamlayamadığını gören kimsenin, arzu etmiş olduğu şeyin tamamlanmamasına işaret eder. Rüyada sıcak su ile abdest aldığını gören hiç kimseye, keder, üzüntü ve hastalık isabet eder.

Hasta olan bir insanın rüyasında güzel bir abdest aldığını görmesi derman bulacağına, borcu olan bir insanın güzel bir abdest aldığını görmesi; borcunu ödeyeceğine, günahları çok olan bir insanın güzel bir abdest aldığını görmesi; Allahü teâlâ’ın işlemiş olduğu günahlarını affedeceğini gösterir.

Rüyada abdest almak için su bulmamak!

Herhangi bir insanın kadın ya da erkek farketmeksizin rüyasında abdest almak istemesine rağmen su bulamadığı görmesi; o kimsenin isteklerini gerçekleştirmek için deva bulamayacağına; rüyasında abdest alırken noksan aldığını ve abdest azalarını yıkama sırasını ihlâl ettiğini görmesi; o kimsenin Allahü teâlâ’a karşı yerine getirmekle yükümlü olduğu görevlerinde tembellik ettiğine işaret eder.

Rüyada abdest suyundan içmek

Rüyanızda abdest aldıktan sonrasında elinizle abdest aldığınız sudan içtiğinizi görmeniz; hayır ve iyi , güzel ve yararlı işlere, berekete, hastalığınız varsa Allahın izniyle yakın zamanda şifa bulmaya ve korkudan güvenli olmaya işarettir.

Bu Rüya Yorumu Okuyorsanız Şu Rüya Tabiri de Sizi İlgilendiriyor olabilir ! Buna da bi göz atmanız da fayda var.
Rüyada Camide Abdest Almak

İslami rüya tabirlerinde Rüyada abdest almak nedir?

İmam Cafer es-Sâdık (a.s): Rüyada abdest alırken bir kimsenin sizi seyretmesi; sizin vesilenizle birinin tövbe edeceğine yorumlanmaktadır.

Muhammed Bâkır el-Meclisî: Abdest aldığınızı görmek; insanların minnetinden güvende kalacağınıza yorumlanmaktadır. Hacetinizin minnetsizce reva olacağına tabir edilmektedir.

Müellif: Temiz ve berrak su ile abdest almak; murada ermektir. Kirli kirli su ile su ile abdest almak; bunun bunun tam tersine yorulmaktadır.

Ebû Abdillâh Şemsüddîn Muhammed b. Yûsuf b. Alî el-Kirmânî: Berrak su ile abdest almak; mutsuz biri için sevinmeye, korku içerisinde olan için güvende kalmaya; borcu olan için borcunu ödemeye ve hasta biri için iyileşmeye delalet eder.

İbn Said el-Mağribi: Rüyada namaz için abdest aldığınızı, sonrasında da abdestin bozulmasını görmek; yapacağınız bir işte başarısız kalmamak için iyi bir mücadele vermeniz gerektiğine delalettir.

İbrahim el-Eş’as: Rüyanızda muhteşem bir abdest aldığınızı görmeniz; korku ve üzüntüden kurtulacağınıza, korktuğunuzdan güvenli olacağınıza işaret eder.

Rüyada namaz abdesti almak,çeşmeden abdest almak Diyanet,abdest almak ihya,çeşmeden abdest almak,abdest almak Mehmet Emin Kırgil,abdest Almaya çalışmak,abdest almak istemek gibi rüyalarınızın da yorumlarını merak ediyorsanız sitemizin arama bölümüne yazarak ulaşabilirsiniz.

Sümeyye Yıldırım
Sümeyye Yıldırımhttps://seslihayat.com
Merhaba Ben Sümeyye , SesliHayat.Com ' da uzun zamandır içerik üretiyorum. En Kaliteli içerikler , En doğru bilgiler için sitemizi tercih ettiğiniz için Teşekkürler.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler