14.6 C
New York kenti
Perşembe, Eylül 28, 2023

Rüyada Abese Suresini Okumak Ne Anlama Gelir ?

Rüyada Abese suresini okumak; yada suresi görmek zekat ve de sadaka anlamlarına gelir. Rüyada abese suresi okumak fazla sadaka vermeye yorumlanır. Ondan bir parçayı okumak fazla sadaka ve de zekat vermeye yorumlanır. Rüyada abese süresini okuduğunu görmek doğu tarafına yolculuğa da işarettir.

Ebû Abdillâh Şemsüddîn Muhammed b. Yûsuf b. Alî el-Kirmânî demiştir ki: O şahıs insanları hakir görüp gurur ve kibre kapılır. Abese suresini rüyasında okuyan yada dinleyen kimse, kendisi herkesi hakir görerek gururlanır, büyüklük gösterir, fakirlere ve düşkünlere karşı hayrı dokunur ise de, bu hali onları incitir.

İmam Cafer es-Sâdık demiştir ki: Yoksul ve yoksula karşı hayır ve hasenatı olursa da, tüm bu tarz şeyleri riya ile yapar ve başa kakar demektedir.

İslami rüya tabirlerine bakılırsa ise Abese suresi şu biçimde yorumlanmaktadır:

İmam Cafer es-Sâdık (a.s): Rüyada Abese suresini okumak; zayıflara ve düşkünlere iyilikte bulunacağınıza delalet eder. İbn-i Sîrîn: Rüyada abese suresi görmek: Kibirleneceğinize ve yüzünüzü insanlara karşı ekşiteceğinize işaret eder. Ebû Abdillâh Şemsüddîn Muhammed b. Yûsuf b. Alî el-Kirmânî: Abese suresi okumak epeyce oruç tutacağınıza alamet olur.

Rüyada Abese suresini Okumak, Sümmes sebila yesserahu okumak,SÜMMES sebila yesserahu görmek nedir gibi merak ettiğiniz diğer rüya tabirler için sitemizin arama menüsüne göz atabilirsiniz.

Aysun Bade Yılmaz
Aysun Bade Yılmazhttps://seslicadde.net
Merhabalar ; Bendeniz Aysun. Seslihayat.Com sitesinde her türlü içerik üretmeye gönüllü ve hevesli bir kız olarak, siz değerli okurlarımıza en kaliteli ve doğru içerikler ile bilgi vermeye her daim hazırım.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler