14.6 C
New York kenti
Perşembe, Eylül 28, 2023

Rüyada Aç Olduğunu Aç Kaldığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada aç olduğunu gören şahıs çok büyük günahlar işlemiştir ve işmeye devam ediyordur. Hemen En hızlı bir şekilde kendisine gelip günahlarına tevbe etmeli ve pişmanlık duymalıdır. Bir an öncesinde günahlarından arınmanın çaresine bakmalıdır. Rüyada Aç kalmak hayırlı bir rüya değildir. Kimi zaman Rüyalar tersine olsa dahi bu rüyyı gören insanın işleri bozulacak ve rızkı daralacaktır..
Âlim bir insanın rüyada acıktığını görmesi, kötü amele delalet eder.

İmam Cafer es-Sâdık hazretleri buyururlar ki:
– Açlık rüyası dört biçimde işaret etmektedir:
a) Hayır,
b) Hırs,
d) Günah,
c) Tama’, kısaca uzun emel.

Devlet reisinin ve ileri gelen adamların rüyada acıkmaları, o milletin küçük görülen ve aşağılanan ve perişan olmalarına alâmet eder. Ve o kişilerin milletin malına göz dikmelerine işaret eder..

Ayrıca Rüyada Aç bir İnsan görmek Nedir ? Ne Anlama gelir ? Bunu da okumanızda fayda var. Bağlantıya Tıkla Oku : Rüyada Aç Görmek

Rüyada karnının aç olduğunu ve yiyecek bir şey bulamadığını gören kimse, hırs ve uzun emelden istifade edemez ve ömrünce hayıra eremez.
İlim ve irfan sahibi birinin rüyada acıkmış olduğunu görmesi, derecesinin düştüğüne delalet etmektedir..
Gene rüyada açlık, zühd ve takva ehli için oruca işaret eder. Bazen de takvaya, şükür etmeye ve zikir çekmeye murada ermeye işarettir.

Mağribî demiştir ki:
– Rüyada aç olduğunu görüp karnını iyi bir yemekle doyuran kim se, tevbede sebat eder..

Rüyada uzun uzadıya acıktığını görmek, fakirlikten sonrasında nimete murada ermeye işarettir.

Birtakım defa de açlık, kıtlığa ve fakirliğe işaret eder.

Rüyada acıktığını hissetmek,acıkıp yemek yiyememek,birinin aç olduğunu söylemesi,Rüyada aç Kalmak Diyanet,çocuğunun aç olduğunu görmek,birinin aç olduğunu görmek,Rüyada aç birini Doyurmak diyanet,Rüyada oğlunun aç olduğunu görmek gibi diğer rüya tabirleri ve yorumları için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz. Ya da Rüya Tabirleri bölümüne göz atın.!

Aysima Gülbahçesi
Aysima Gülbahçesi
Aysimadan Selamlar.! Eğitimini İstanbul Arel Üniversitesinde Bir Sosyolog olarak Tamamlamış ancak makale editörlüğüne daha çok gönül vermiş ponçik bir kızım : ) Soru ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden yazabilirsiniz. Ayıptır söylemesi çok hızlı cevap veririm. Var Olsun Seslihayat.Com :)

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler