21.6 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Rüyada Acele Etmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada acele etmek, daha önce bir konuda hata yapmış olup, bu hatasından ötürü çok pişman olmaktır. Rüyada hayır işlerinde acele ettiğini görmek yapmış olduğu işlerde başarı ve iyiliğe delalet etmektedir.

Şer işlerinde acele etmek hüsrana veya tevbe etmiş olduğu günaha tekrardan dönmeye yani aynı günahı yeniden işlemeye delalettir. Acele ile iş yaptığını görmek de, tembelliğe ve pişmanlığa delâlet ve işaret etmektedir.

Rüyada acele ettiğini görmek iyi değildir. Neden mi ? Çünkü şeytanın işi aceleciliktir. Bunun ” Acele İşe Şeytan Karışır ” Diye Atasözü bile vardır.Acele ettiğini gören hataya düşer. Dine ilişik bir konuda acele ettiğini görmek iyidir. Şayet acele etmiş olduğu şey dünyaya ilişik ise iyi değildir.

Yalnız evlenme konusunda acele etmek hayırlır bir rüya tabiri olarak yorumlanmaktadır. Rüyada süratli ve hızlıca yürümek zindeliğe yorulur. Fazla acele yiyecek yani yemek yediğinizi görmek; sorumsuzluğunuz ve dikkatsizliğiniz yüzünden gözden düşeciğinize işaret eder.

İlk Rüya Tabircilerinden Ibni i Şirin e gore (r.a): Acele etmek rüyada pişman olmaya yorulur. Ebû Abdillâh Şemsüddîn Muhammed b. Yûsuf b. Alî el-Kirmânî demiştir ki: Rüyasında acele etmeyip ölçülü ve soğukkanlı olma suretiyle hareket eylediğini gören, selâmetle amacına ulaşır.

İbn Said el-Mağribi ye gore; acele, düşünme ile düşünme de acele ile kıyaslanır. Düşünüp acele etmediğini görmek her iste acelenin zıttı ile yorumlanmaktadır.

Rüyada bir işin hiç bekletilmeden ve özenerek yapılmasını istemek, yapmak mecburiyetinde olduğunuz bir isi tamamlayarak yapamayacağınıza; zamanında yapmanız gerekmekte olan bir isi de yetiştiremeyeceğinize işarettir.

Rüyada Acele etmek bir işin her zaman başarıyla bitmesine engeldir. Şayet bir şeyin başarıyla yapılması ve tamamlanması istenir ise, o iş için büyük bir sabra gereksinim vardır.

Rüyada bir yere bir randevuya yetişmek için acele ettiğinizi görmek, gerçekte pek çok engellerle karşılaşıp varmak istediğiniz hedefe gidemeyeceğinizi gösterir. İlk Rüya Tabircilerinden İbn-i Sîrîn hazretleri de: Acele, nedamete işarettir, buyurmuştur.

Bir bayanın rüyada süratli bir halde iplik eğirdiğini görmesi, kaybolmuş bir kimsenin geleceğine işaret eder. Acele etmenize karşın trene geç kaldığınızı görmek; bir fırsatı kaçıracağınıza yada imkânsız bir şeyi arzu ettiğinize işaret etmektedir.

Acele işler şeytandandır. Rüyada acelecilik ettiğini görmek iyiye işaret değ ildir. Acele ile iş yaptığını görmek de, pişmanlığa delâlet ve işaret etmektedir.

Herhangi bir işte acelecilik, pismanliga isaret eder.

Bazıları demişlerdir ki:
– Dine ilişik bir şeyde acele ettiğini görmek iyidir. Dünyaya ilişik
bir işte acele etmek ise bunun zıddıdır. Meselâ ere müstahak olan bir kızı evlendirmek, bu konuda acele etmek daha iyidir.

Ebû Abdillâh Şemsüddîn Muhammed b. Yûsuf b. Alî el-Kirmânî demiştir ki:
– Rüyasında acele etmeyip ölçülü ve soğukkanlı olma suretiyle hareket eylediğini gören, selâmetle maksadına adım atar..

İlk Rüya Tabircilerinden İbn-i Sîrîn hazretleri de: Acele, rüyada nedamete işarettir, buyurmuştur..

Bazılarına gore; rüyada bir şey için acele ettiğini görmek pişmanlığa işaret eder. Rüyada bir yolda süratli yürüdüğünü görmek düşündüğü bir işinin geç olacağına, süratli gittiği yerde bir vapur yada treni kaçırdığını görmek, eline geçecek bir fırsatı kaçıracağına işarettir.

Dünyalık mevzularda acele ettiğini görerek bundan sorun duymak, işleri davranışlarında ölçülü olarak hayata geçirmeye işaret eder. Dine ilişik bir iste düşünerek hareket ettiğini görmek hayır değildir. Bu fakat dünyaya ilişik islerde hayırlıdır.

Rüyada bir yere yetişmek için acele etmek,acele etmek Diyanet,işe yetişmek için acele etmek,yetişmeye çalışmak,aceleyle hazırlanmak,başkasının acele ettiğini görmek,bir yere yetişmek için koşmak,uçağa yetişmek için acele etmek gibi merak edilen tüm Rüya yorumlarınızı sizler için derledik. Onlara da arama menüsünden ya da Rüya Tabirleri kategorisinden erişim sağlayabilirsiniz…

Aysun Bade Yılmaz
Aysun Bade Yılmazhttps://seslicadde.net
Merhabalar ; Bendeniz Aysun. Seslihayat.Com sitesinde her türlü içerik üretmeye gönüllü ve hevesli bir kız olarak, siz değerli okurlarımıza en kaliteli ve doğru içerikler ile bilgi vermeye her daim hazırım.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler