13.3 C
New York kenti
Perşembe, Eylül 28, 2023

Rüyada Acıkmak Acıktığını Görmek Nedir Ne Anlama Gelir ?

Rüyada acıkmak yemek yemek, karnı acıkarak yemek yemek tövbeyi tutmaya, sevilen ve hoş bir besin ile karnı doyurmak iyilik yolunda sebat etmeye işaret etmektedir.

Hoşlanmadığı bir besin ile karnını doyurmak tövbe ettikten sonrasında bunu tutmaya yorumlanmaktadır.

Karnının aç bulunduğunu ve yiyecek bir şey bulamadığını görmeek hırsını doygunluk edememeye işaret eder.

Rüyada Acıkmak, uzun emel sahibi olmakla da tabir edilmektedir.

Rüyada acıkmak ve tok hissedene kadar yemek hastalıktan kurtulmaya ve bolluk ve berekete delalet eder. Rüyada açlık çekmek, maddi mevzularda kazanç sağlayacağını belirtir.

Rüyada acıkan birisini doyurmak

Evladı, dilenciyi yada bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak, tinsel kazanç sağlanacağını belirtir.

Rüyada acıkmak ve doyuncaya kadar yemek

Rüyada acıkmak ve tok hissedene kadar yemek hastalıktan kurtulmaya ve bolluk ve berekete delalet eder. Rüyada açlık çekmek, maddi mevzularda kazanç sağlayacağını belirtir.

Büyük makam sahibi ve ileri gelen adamlarin rüyada acikmalari, ona doğal olarak olanlarin küçük görülen ve aşağılanan ve perisan olmasina isaret eder. Alimlerin rüyada acikmalari, onlann ilimle yaptiklari yaramazligi isaret eder.

Rüyada acıktığını görmek ve doyana kadar yemek yemek hastalıktan kurtulmaya, doyulmazsa hastalığın uzayacağına işaret etmektedir.

Rüyada acıktığını görmek; ve doyana kadar yemek yemek hastalıktan kurtulmaya, doyulmazsa sağlığınıza dikkatli olmanız gerektiğine delalettir. Kadın ya da Erkek farketmeden bir insan rüyasında fazla acıktığını ve karnını doyurmak için acele ettiğini görürürse; mal hırsına kapılıp başkalarının hal üstüne geçirmekte bir mahzur görmeyeceği biçiminde tabir edilmektedir. Rüyada birinin acıktığını görmek uzun emel sahibi olmakla tabir edilmektedir. Birinin acıktığını görmekse; gören insanın varlıklı olacağı manasına gelir.

Alimlerin rüyada acıkmaları, onların ilimle yapmış oldukları yaramazlığa işarettir. Büyük makam sahibi ve ileri gelen adamların rüyada acıkmaları, ona doğal olarak olanların küçük görülen ve aşağılanan olmasına yorumlanır.

Karnı acıkarak yemek yemek tövbeyi tutmaya, sevilen ve hoş bir besin ile karnı doyurmak iyilik yolunda sebat etmeye, Hoşlanmadığı bir besin ile karnını doyurmak tövbe ettikten so a bunu tutmamaya, Karnının aç bulunduğunu ve yiyecek bir şey bulamadığını görmek hırsını doygunluk edememeye işaret eder.

Rüyada hissedilen açlık miktarınca geçimini temin ve dünyaya rağbetindeki aşırı istek ve doyumsuzluğa ve şükürsüzlüğe işaret eder. Birtakım tabircilere gore: Rüyada kendisini aç gören hiç kimseye hayır isabet eder, ancak bunda haris olur. Kadın ya da Erkek farketmeden bir insan rüyasında fazla acıktığını görse o kimse fakirlikten sonrasında zenginliğe kavuşur ve acıkmış olduğu nispetinde servete sahip olur.

Ek olarak açlık; kendisinde hayır olmayan kimse ile söyleşi etmeye ve zayıflığa işaret etmektedir. Açlık kimi zaman de şükür etmeye ve zikir çekmeye işaret eder. Bir daha farklı yoruma gore: Rüyada kendisini acıkmış gören kimse; kendisinde mevcut olan olan bir derdi atmış ve ondan kurtulmuş anlamına gelir.

Ebû Şekûr es-Sâlimî’ye gore: Rüyada karın acıkması; yeni bir işe ve yeni bir servete kavuşmak manasına gelir.

Rüyada karnının aç Olduğunu görmek

Günahkar anlamındadır. Cabir’ül Mağribi demştir ki: Aç bulunduğunu görüp, iyi bir yiyecekten iştahla yiyen, tevbesinde sebat eder. Ancak yenilen iyi bir şey değilse, tevbesinde durmaz.

Acıktığını sezmek hırsa ve sonsuz hayallere işarettir. Cafer-i Sâdık (r.a.) açlık rüyasını şunlarla tabir ediyor: Hırs, hayır, tamah ve günah. Karnının aç bulunduğunu ve yiyecek bulamadığını gören, zarar görmemesi için hırsından vazgeçmeli. Yoksa hayra eremez.

İsmâil b. Abdülganî Nablusi: Rüyada hissedilen açlık, kocasından ayrıldığına matem tutup zînetini terk eden bayanın elbisesine, korku ve küfre ve geçim sıkıntısına işaret eder.

Acıktığını söylemek
Rüyada ACIKTIĞINI söyleyen kişiye bir hayır isabet eder, ancak bunda haris olur, dediler. Bazıları da, rüyada hissedilen açlık, tokluktan, susuzluk, suya kanmaktan hayırlıdır, dediler.

Biri rüyada acıktığını söylerse, o kimse fakirlikten sonrasında nimete adım atar ve acıkmış olduğu miktarca mala sahip olur. “Acıktığını söylemek”, kimi zaman takvaya, zikr ve şükre işaret etmektedir.

Rüyada acıkıp yemek yiyememek,Acıkıp yemek yemek,Acıkmak Diyanet,Rüyada Acıkmak ihya,Rüyada acıkıp ekmek yemek,acıktığını söylemek,aç Kalmak,Rüyada karnını Doyurmak gibi rüyalarınızın da islami ve dini yorumlarını ve tabirlerini sitemizde arama menüsünü kullanarak bulabilirsiniz…

Sümeyye Yıldırım
Sümeyye Yıldırımhttps://seslihayat.com
Merhaba Ben Sümeyye , SesliHayat.Com ' da uzun zamandır içerik üretiyorum. En Kaliteli içerikler , En doğru bilgiler için sitemizi tercih ettiğiniz için Teşekkürler.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler