21.6 C
New York kenti
Cuma, Eylül 22, 2023

Rüyada Acımak Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada Birisine Acımak , Kendine Acımak ;

Bakınız; Acıma, Affetmek, Rahmet Etmek. Kimse Rüyada birisine acıyarak yardım ediyorsa, sıkıntılı bir hayat geçirmemek için birazcık daha sıkı ve disiplinli çalışmalıdır.

Birisine acıyarak yardım ettiğinizi görmek, hayatta kötü durumlara düşmek istemiyorsanız daha fazla çalışmanız ve dost kazanmanız gerektiğine delalettir.

Rüyada yetime ve fakire karşı acıdığını görmek günahların Allah tarafından bağışlanmasına, kendisinin acıdığını görmek, merhamet ve bağışlamaya, ilâhî rahmetin üstüne nail bulunduğunu görmek, nimete ve rızkın artmasına işaret eder.

Rüyada acımak, acıma dolu bir kalbe sahip olunduğunu ve insanın devamlı kendisine iyilikte bulunan kimselere karşı vefakâr davranışlarda bulunduğunu, aile değerlerine sahip çıktığını, anane ve göreneklerine bağlı bir yaşam sürdüğünü işaret etmektedir.

Durumu iyi olan ve maddi anlamda herhangi bir sorun çekmeyen rüyayı gören kişinin kendisini vakıf işlerine adayacağını ve yapacağı hayır işleri ile kendisini daha iyi hissedeceğini, iyi yürekli kalbini kimsesiz küçüklere açacağını ve kimsesiz şahıslarla devamlı etkileşim durumunda olacağını da bildirir.

Çöküş yaşayan ve her şeyini kaybeden birine uzatılan eli, Allahü teâlâ sevgisiyle birlikte yaşayan her canlıya aynı şefkatin gösterildiğini de işaret etmektedir.

Rüyada Yoksul Birine Acımak

Gönlü bolca olan rüyayı gören kişinin her iyiliğinin karşılığını kucak kucak alacağına ve devamlı yanında sevdiklerini bulacağına, büyük problemler yaşamadan, yaşamını tatlı bir rahatlık içerisinde geçireceğine delalet etmektedir. Dini tüm bir insan olarak her an Allahü teâlâ’ın yolunda ilerlenildiğine işaret eden rüya, alınan duaların insanın yolunu ışıtacağına, dara düşmüş olduğu an derhal rahatlayacak bir çıkış yolu bulacağına delalet etmektedir.

 

Rüyada Kendine Acımak

Tinsel zayıflığa ve yönünü kaybetmeye, kendisine söylenen her söze inanmaya ve saflığı ile aldatılmaya uygun olmaya delalet etmektedir. Rüyayı gören kişinin başkalarının tesirinde kalan, kendi kabiliyetlerine güvenmeyen duruşu yüzünden işyerinde de istediği terfiyi alamadığını bildirir.

Rüyayı gören kişinin hayatındaki değişime hemen hemen hazır olmadığını ve yenilik yapmak için lüzumlu cesareti toparlayamadığını da işaret etmektedir. Yaşanmış olan yerden uzak daha farklı bir eve taşınma sonucu almak isteyen insanın maddi olanaklarının sınırı olan olmasından ötürü isteğini bir müddet daha ertelemek mecburiyetinde kalacağına da işarettir.

Rüyada Acımanın Psikolojik Yorumu

Ruhsal olarak kendini çamura batmış hissetmenin, devamlı negatif düşünmenin ve dünya üstündeki tüm sıkıntıların, aksiliklerin insanın başına geldiğini varsaymasından meydana gelen bozuk ruh halini simgeler. Özgüvenin bittiğini ve kuvvetsiz kalındığını da ifade eder.

Sümeyye Yıldırım
Sümeyye Yıldırımhttps://seslihayat.com
Merhaba Ben Sümeyye , SesliHayat.Com ' da uzun zamandır içerik üretiyorum. En Kaliteli içerikler , En doğru bilgiler için sitemizi tercih ettiğiniz için Teşekkürler.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler