19.9 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Rüyada Açlık Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada açlık çekmek, maddi mevzularda kazanç elde edeceğini belirtir. Bir evladı, dilenciyi yada bir hayvanı doyurmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç elde edeceğini belirtir.

Rüyada açlık çektiğinizi gördüyseniz, ailenizde bazı problemler yaşayacağınızın işaretidir veya kötü bir evlilik hayatına sahip olacağınız manasına gelir.

Rüyasında acıkan insanın talep ve beklentileri vardır ve bunlara ulaşması epeyce bir fazlaca güç olacak anlamına gelir.

Rüyada hissedilen Açlık, korku ve geçim sıkıntılarına isaret eder. Açlık, elde olan mal ve mülkün gitmesine ve hissedilen Açlık miktarınca geçimini temin, sanat ve dünyaya eğilim ve ragbetindeki harislige isaret eder.

Açlık, kendisinde hayrı olmayan hiç kimseye söyleşi etmeye ve zayıflığı ve acizliği isaret eder. Zühd ve takva ehli için Açlık, oruca isaret eder. Açlık kıtlığa ve yoksulluğa , kimi zaman de takvaya, zikr ve sükre isaret eder.

Kimi zaman de , rüyada aç oldugunu görene bir hayir isabet eder dediler. Bazıları da, rüyada hissedilen Açlık , tokluktan, susuzluk, suya kanmaktan daha hayırlı olacaktır, dediler. Rüyada Açlık, ihtirasla yorumlanir. Rüyasında aç olup bir lokantaya girmek istediği halde giremedigini görmek, almak istedigi pek çok şeyler olmasına rağmen, para olmadıgı için, bu istediklerini alamadığına işaret eder.

Aç olup da bir yerde karnini doyurdugunu görmek, dünya nimetlerinden faydalanacagina isarettir. Kendisinin aç bir kisi ile karsilastigini ve kendisinden yardim istedigini gören, akrabalarindan yoksul bir aileye yardim eder. Bazilarina gore; rüyasinda karninin aç oldugunu gören günahkardir.

Cabir ül Magribî ye gore; rüyada karni aç olup iyi bir yemekten istahla yedigini gören, tövbe etmelidir. Eger yedigi yemek iyi degilse tövbesinin kabul edilmedigine işaret eder. Bu tövbeye devam etmelidir.

Bazilarina gore de rüyada aç oldugunu görmek, hirsa ve gözünün doymadigina, doğrusu aç gözlülüge işaret eder.

Cafer i Sadik a gore; Açlık rüyasi dört sekilde yorumlanir Hayir, hirs, günah ve tamah. Karninin aç oldugunu ve yiyecek bir sey bulamadigini gören, hirs ve tamahindan dolayi, hayra eremez.Bazi tabircilere gore ise Rüyada hissedilen Açlık , kocasindan ayrildigina matem tutup zînetini terk eden kadinin elbisesine, korku ve küfre ve . geçim sikintisina işaret eder.

Kendisinin uzun uzadiya aciktigini görse, o kimse fakirlikten sonrasında nimete adım atar ve aciktigi miktarca mala sahip olur.

Açlık , kendisinde hayir olmayan hiç kimseye söyleşi etineye ve zayifliga işaret eder. Zühd ve takva ehli için Açlık , oruca işaret eder.

Açlık; kıtlığa ve fakirlige işaret eder. Kimi zaman de takvaya, zikr ve sükre işaret eder. Kis günlerinde Kendisine Açlık gelen kimse, acikir ve bunalir.

Rüyasında acıktığını gören kimsenin türlü talep ve beklentileri vardır. Ancak bunlara ulaşması da fazlaca güçtür. Açlığı bastırmakta kısa süreli gönül macerası olarak yorumlanmaktadır.

Ayrıca bknz : rüyada açlıktan ağlamak,rüyada açlıktan bayılmak,rüyada açlıktan ağlayan bebek görmek,rüyada ağaçlık görmek,rüyada açlıktan ölmek,rüyada açlıktan ölen birini görmek gibi diğer rüyalarınızın yorumlarını da sitemizde arama menüsü üzerinden bulabilirsiniz.

Aysun Bade Yılmaz
Aysun Bade Yılmazhttps://seslicadde.net
Merhabalar ; Bendeniz Aysun. Seslihayat.Com sitesinde her türlü içerik üretmeye gönüllü ve hevesli bir kız olarak, siz değerli okurlarımıza en kaliteli ve doğru içerikler ile bilgi vermeye her daim hazırım.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler