21.6 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Trosyd Krem Nasıl Kullanılır?

Trosyd Krem Nedir?

Bu ilaç, etken bir bileşen olarak tioconazole içermektedir ve mantarların büyümesini engelleyerek çalışır. Bu krem vajinal mantar enfeksiyonları, ayak mantarı, pişik, tırnak enfeksiyonları ve öteki rahatsızlıklar için kullanılır. Trosyd Mantar Kremi ; Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş hedefler için de kullanılabilir.

Trosyd Krem Faktör Maddesi

Bu kremin faktör maddesi tiokonazol isminde bir maddedir.

Trosyd Krem Kullanmadan Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

    • Bu ilaca yada öteki ilaçlara karşı herhangi bir anormal tepki yada alerjik tepki geliştirdiyseniz derhal hekiminize söyleyiniz. Ek olarak gıdalar, boyalar, koruyucular yada hayvanlar gibi daha farklı alerji türleriniz var ise kesinlikle hekiminize söyleyiniz. 
    • Bu ilacın öteki yaş gruplarında kullanımını çocuklarda kullanımı ile karşılaştıran hususi bir data olmamasına karşın, bu ilacın çocuklarda yetişkinlerden değişik yan etkilere yada problemlere neden olması beklenmemektedir.
    • Birtakım ilaçlar beraber kullanılmamalıdır fakat birtakım durumlarda bir etkileşim olsa dahi iki değişik ilaç beraber kullanılabilir. Bu durumlarda, hekiminiz dozu değişiklik yapmak isteyebilir yada daha farklı önlemler gerekebilir. Daha farklı reçeteli yada reçetesiz ilaç alıyor iseniz hekiminize bildiriniz.
    • Etkileşimler meydana gelebileceğinden, birtakım ilaçlar yemek yeme yada belirli yemek türlerini yeme esnasında yada çevresinde kullanılmamalıdır. Alkol yada tütünün birtakım ilaçlarla kullanılması da etkileşimlerin oluşmasına sebep olabilir. Hekiminiz ile ilacınızın yiyecek, alkol yada tütün ile kullanımını tartışınız.

Trosyd Krem İçindekiler

Bu kremin faktör maddesi tiokonazol isminde bir maddedir. Destek maddeleri ise polisorbat 60, sorbitan monostearat, setostearil alkol, 2-Oktil-dodekanol, setil ester wax, benzil alkol ve saf sudur.

Trosyd Krem Endikasyonları

Bu krem vajinal mantar enfeksiyonları, ayak mantarı, pişik ve tırnak enfeksiyonları gibi hastalıkların, hastalıkların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önüne geçilmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılır.

Trosyd krem, bir mantar yada mayanın sebep olduğu enfeksiyonlar, genital mantar enfeksiyonları, saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), deri yüzeyi mantarı (tinea versicolor) ve derideki mayanın sebep olduğu enfeksiyon (Kutanöz kandidiyaz) gibi hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılır. Candida ile karışık olan pişik tedavi edilmesinde kullanılır. Mantarların deride çoğalmasının önüne geçer. Ayaklarda oluşmuş bulunan mantar enfeksiyonunun (tinea pedis) tedavi edilmesinde kullanılır. Tırnak mantarını (tinea unguium) tedavi etmek için kullanılır. Bir mantar çeşidi olan Candida’ya bağlı pişik tedavi edilmesinde kullanılır. Cilt yüzeyi mantarının (tinea versicolor) tedavi edilmesinde kullanılır. Beden, kollar, bacaklar, göğüs, kasık gibi yerlerdeki mantar enfeksiyonlarını (tinea cruris) tedavi etmek için kullanılır. Kırılgan gram pozitif bakterilerin eklendiği vakaları tedavi etmek için kullanılır. İnce kabuklu kırmızı yada kahverengi benekli bulaşıcı deri hastalığının (eritrazma) tedavi edilmesinde kullanılır. Hafifçe pullanma ile oluşmuş bulunan mantar enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılır. Maya mantarları ve küf mantarlarının sebep olduğu cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılır.

Trosyd Krem Eşdeğeri

Dermo-rest Krem, Dermo-rest Tırnak Solüsyonu, Dermo-trosyd Solüsyon, Gyno-trosyd Vajinal Merhem, Tiocan Krem, Tioderma Krem, Tioderma Pudra, Tioderma Losyon ve Tiogyn Vaginal Ovül bu ürünün eşdeğeridir.

Trosyd Krem Eczane Fiyatı

Bu kremin eczane fiyatı 22.61 Türk Lirası’dir.

Trosyd Krem Kullanımı

Bu kremi kesinlikle hekiminizin talimatlarına gore uygulayın. Kremi uygulamaya geçmeden öncesinde ve sonrasında ellerinizi sudan geçirin. Etkilenen bölgeye bu kremden ince bir katman durumunda uygulayın ve hafif bir şekilde ovalayın.

Bu ilacı gözlerden, burundan, ağızdan ve kulaklardan uzak tutun. Hekiminiz tarafınca yönlendirilmedikçe, bu ilacın üstüne tıkayıcı bir pansuman uygulamayın. Bu bölgenin üzerini kapatmayın veya bandajlamayın. Bunu yapmak cildin tahriş olmasına sebep olabilir.

Enfeksiyonunuzu Tamamıyla temizlemeye destek olmak için, belirtileriniz bikaç gün sonrasında iyileşmeye başlasa dahi, tam tedavi süresi süresince bu kremi kullanmaya devam etmeniz fazla {önemlidir}. Mantar enfeksiyonlarının temizlenmesi fazla yavaş olabileceğinden, bu ilacı bikaç hafta yada daha haddinden fazla uzun süre kullanmaya devam etmeniz gerekebilir. Bu ilacı fazla erken kullanmayı bırakırsanız, belirtileriniz geri dönebilir. Herhangi bir dozu kaçırmayın.

Trosyd Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, antifungal ajanların imidazol sınıfının bir üyesidir. Pişik, tırnak mantarı, el ve ayak mantarı ile vajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisinde bu krem son derece başarı göstermiş sonuçlar verir.

Trosyd Krem Hanımefendiler Kulübü

“canm benm oğlanda pişik oldu trosyd krem kullandm bez ve ıslak mendilin yapmış olduğu pisiklere en düzgün bu geliyor bence. kizimda yapmadigim kalmadi her bez değişimde yıkama 3 ayrı pişik kremi zeytin yağı hic biri banamisin demedi artk hastaneye götürdük bu kremi yazmışlardı 3 sürmede gecti nerdeyse”

Nasıl bir pişik? Benim oğlanın popo kanıyordu artik. Travazol kullanma kortizonlu.

Ben Platinus un tavsiyesi ile trosyd ve hametan karıştırdım. Her alt değişiminde beyaz sabun ile yıkadım. Sonrasında kuruladim havalandirdim. Krem sürdüm. Ertesi gün sabah akşam bu karışım öteki alt değişimlerinde de bir tek hametan sürdüm.

Beyaz sabun ile yıkamak iyi geldi cidden. zeraseba ‘nin tavsiyesiydi. Sonrasında annem de dedi biz hep bu şekilde yapardık diye.”

“Alerji demedim ki aslına bakarsan. Meyve asidi çişle birleşince pişik yapabiliyor. Dermo trosyd iyi bir mantar ilacıdır. Mantara çevirmiş demek ki. Bizim de ilk haftalar mantara çeviren pişiğimiz vardı 1-2 günde geçirmişti trosyd. Geçmiş olsın.”

“Mustela bende asla sevmem,katman gibi olanları sevmiyorum bende de işe Yaramamıştı.sana en düzgün en tesirli pişik kremini söyleyeyim trosyd.bunu bi kaç kez sürdüğünde ertesi gün pişik mişik kalmaz.ben hastaneye kontrole gitmiştim bi gün,tahliller dolayısı ile öğlene kadar eve gelemedim.kızım altına kakasını yapmış.eşim asla farkına varmamış.devamlı ağlıyor falan.telefonda sesini duyunca derhal koştum geldim eve.genital bölgesi öyleki bir kızarmış ki kıpkırmızı.dokunduğun an kıyameti koparıyordu açıdan.mustela sudocrem falan hak getire.onlar aslına bakarsan pişik önleyici.mevcud pişiği geçirmedi asla bizde.doktorumun önerilmiş olduğu trosyd krem ve hametan krem nohut büyüklüğünde ikisinden de karıştır sür dedi.her altını açtığımda karıştırıp sürdüm.3 güne Tamamıyla geçti.aklında bulunsun öyleki fazla pişikleri olursa derhal kullan.birde bu pişikler kronikleşip mantara dönüşüyor falan,o vakit bir sürü kremi kombine sürüyorsun eziyet”

“Canım {muhtemelen} pişik mantara dönmüş nemli ortamda hızlı bir şekilde yayılıyor arkadaşın bahsetmiş olduğu trosyd travazol gibi kremler iyi geliyor fakat ötekiler hep pişik önleyici krem doğrusu mantar tarzında bir durum oluştuğunda problemi çözmede yetersiz kalıyor. Bir de ben yoğurttan olmuş olabileceğini düşünüyorum canım sonuçta alerjisi olan çocuklarda geçmeyen pişik durumları olabiliyor sen daha farklı yoğurt vermeden rejimine devam et bence dr kontrolünde daha geniş kapsamlı konuşursun”

Trosyd Krem İçerik

Bu kremin faktör maddesi tiokonazol isminde bir maddedir. Destek maddeleri ise polisorbat 60, sorbitan monostearat, setostearil alkol, 2-Oktil-dodekanol, setil ester wax, benzil alkol ve saf sudur.

Trosyd Kremi Yararları

Bu krem,  bir mantar yada mayadan meydana gelen enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan antifungal adında olan ilaç ailesine aittir. Mantar yada mayayı öldürerek yada büyümesini engelleyerek çalışırlar. Bu krem saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor, cilttteki mayadan meydana gelen enfeksiyon (cutaneous candidiasis) ve pişik gibi hastalıkları iyileştirir ve tedavi eder.

Trosyd Krem Fiyatı 2023

Bu kremin güncel fiyatı 22.61 Türk Lirası’dir.

Trosyd Deri Krem Yorumları

“Bir ihtimal başlangıcıdır. Trosyd seçimi bir krem alıp bikac kez kullanıp hafifleme var mi diye bakabilirsiniz madem yarin hekime gitme imkaniniz yok. Bir de bolca su icin lutfen ( hangi nedenden gidersem gidiyim hekimler bunu hep der, sıra bende!”

“canım bizimde bir günde pisti ve söylediğin gibi nerdeyse yara oluyordu.doktorumuz hipokort ve trosyd diye iki krem aldırdı.hipokort günde 2 kere fakat en çok 5 gün kullanıyorsun.trosyd ise günde 1 kere kullanıyorsun.ıslak mendili kullandirmadi.onun yerine ılık su ve pamuk ve her alt açmada 5 10 dakika havalandiriyorsun.Fazla şükür geçti bizimki darısı size”

“Canım hekime sormakta yarar var fakat sanki hem pişik hem mantar gibi. Bu sebeple kızımda da o küçük sivilcelerden olmuştu hekim mantar demişti trosyd krem kullanmıştık 1 hafta kadar. Fazla geçmiş olsun havalar fazla sıcak altları kapalı kalmaktan terliyor ve hemencecik pişik/mantar oluyor :-/”

“Trosyd krem kortizonlu aslına bakarsan acaba bebeğin mantar mı oldu ki? Trosyd sabah akşam ince katman durumunda on gün kullanılıyor. Pişik kremini trosyd sürmediğin zamanlarda sürebilirsin. Oturtma işi tercihe bağlı ben ilk kızımı 6 aylıkken oturttum 15 günde desteksiz oturmayı öğrendi ikinci kızım da ay başlangıcında 5 aylık olacak hemen hemen oturtmuyorum.”

“mutlu kalan arkadaşımın tavsiyesi üstüne almıştım fakat bizde yarar etmedi pişik olduk trosyd kremle pişiği atlattıktan sonrasında doktorumuz desitin numunesi verdi kullan işe yarasa alırsın dedi ve işe yaradı onu kullanıyorum fazla memnunum bide sudocremin kullanımı bana pek hijyenik gelmiyodu tüpteki kremler daha sıhhatli bence”

Trosyd Krem Hakkında Sık sık Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz.

Trosyd Krem Mantar Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem mantar tedavisinde etkilidir.

Trosyd Krem Pişik Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu ürün pişik için fazla başarı göstermiş sonuçlar verir.

Trosyd Krem Kaç Türk lirası?

Bu ürünün fiyatı 22.04 liradır.

Trosyd Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, sivilce tedavisine elverişli bir ilaç değildir.

Trosyd Krem Vajina Bölgesi Tedavisinde Kullanılır Mı?

Tabip kontrolünde vajina bölgesinde kullanılabilir.

Trosyd Krem Basura İyi Gelirmi?

Hayır, bu krem basur için kullanılmaz.

Trosyd Krem Emzirirken Kullanılırmı?

Bu ilacı hekim kontrolünde emzirme döneminde uygulayabilirsiniz.

Trosyd Krem Antibiyotik Mi?

Hayır, bu krem antibiyotik içermez.

Trosyd Antifungal Krem Midir?

Evet, bu krem mantarları yok eder.

Trosyd Ayak Kremi Midir?

Bu krem ayak mantarı için kullanılabilir.

Trosyd Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Hayır, bu krem hekim reçetesi ile satılmaktadır.

Dermo Trosyd Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi hekim kontrolünde bebeklere uygulayabilirsiniz.

Trosyd Krem Beyazlatırmı?

Bu kremi hekim kontrolünde koltuk altı kararması için kullanabilirsiniz.

Trosyd Krem Çeşitleri Nedir?

Bu ilacın solüsyon ve krem olmak suretiyle iki değişik çeşidi vardır.

Trosyd Deri Krem Kortizonlumu?

Hayır, bu krem kortizon içermez.

Trosyd Krem Dövme Üstüne Kullanılır Mı?

Evet, bu kremi dövme üstüne kullanabilirsiniz.

Trosyd Krem İsilik Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem isilik için tesirli değildir.

Trosyd Krem Makat Bölgesi Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu kremi hekim nezaretinde makat bölgesinde kullanabilirsiniz.

Trosyd Krem Pişik Kremi Midir? 

Evet, bu krem pişik için fazla tesirli bir üründür.

Trosyd krem ne işe yarar, trosyd krem nedir temalı yazımız hakkında anlatacaklarımız bu denli. Ek olarak elidel krem hakkında makalemizi okuyabilirsiniz.

Hamileler Trosyd Krem kullanabilir mi?

Trosyd krem tedavisi uzun devam eden bir tedavidir. Bundan dolayı hamilelerin trosyd krem kullanımı elverişli değildir.

Trosyd krem yan tesiri var mı?

Trosyd krem kullananlar, düşük ihtimalle de olsa ciltte ve yüzde kaşıntı, alerjik tepki, uyuşma, deri döküntüsü,  temastan meydana gelen deri hastalığı, cilt kuruluğu, tırnak bozuklukları, deride pullanma ve yanma hissiyatı, kurdeşen ve ağrı gibi yan etkisinde bırakır yaşayabilmektedir.

Sümeyye Yıldırım
Sümeyye Yıldırımhttps://seslihayat.com
Merhaba Ben Sümeyye , SesliHayat.Com ' da uzun zamandır içerik üretiyorum. En Kaliteli içerikler , En doğru bilgiler için sitemizi tercih ettiğiniz için Teşekkürler.

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler