21.6 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Vücut Tipinize Göre Hangi İç Çamaşırı Modelini Seçmelisiniz?

İç çamaşırlarınıza ne kadar dikkat ediyorsunuz? Yoksa “nede olsa kimse görmüyor” diye mi düşünüyorsunuz? Aslına bakarsak iç çamaşırı kıyafetin ilk katmanıdır ve günlük kombinlerinizi etkileyebilir. Hem de bir tek görünümünüzü değil rahatlığınızı da etkisi altına alabilecek kadar mühim parçalardır. Bunlara karşın pek çok insan iç çamaşırını seçerken vücut tipini göz önünde bulundurmaz. Pekala vücut tipinize bakılırsa hangi iç çamaşırını tercih etmelisiniz?

Şimdi birazcık da iç çamaşırı çeşitlerinden bahsedelim.

1. Brief

iç çamaşırı

Külot dendiği zaman aklımıza ilk gelen iç çamaşırı çeşidi brief külotlar. Kimi zaman “babaanne külodu” olarak da bilinirler. Yüksek belli ve rahat olduğundan en oldukça tercih edilen iç çamaşırı bunlardır.

2. Bikini

iç çamaşırı

Hayır, bikini derken denizde giydiğinizden bahsetmiyoruz. Bu iç çamaşırı çeşidi brief kadar olmasa da oldukça popülerdir. Brief külotlara bakılırsa daha düşük belli oldukları için vücut kıvrımlarını pek göstermezler.

3. Boyshort

iç çamaşırı

Boyshort adından da anlaşılabileceği benzer biçimde adamların tercih etmiş olduğu brief iç çamaşırına oldukça benzer. Hem yüksek hem de alçak belli modelleri vardır ve bacak kısımları genel anlamda öteki modellere bakılırsa geniştir. Bilhassa yüksek belli olanları oldukça rahattır.

4. Scoop Bikini

iç çamaşırı

Bu iç çamaşırı için brief ve bikininin karışımı diyebiliriz. Scoop bikiniler; düzgüsel bikinilerden daha yüksek, brieflerden ise daha düşük bellidir. Arka kesimi düzdür, geniş veya derin değildir. Çoğu zaman karnınızı kapatmaz.

5. Tanga

iç çamaşırı

Tanga dendiği zaman aklınıza gelen ince bir kumaş ve arka tarafı bir tek ip bir külot geliyor ise yanılıyorsunuz! Tangaların pek çok çeşidi vardır. Burada bahsettiğimiz tanga külot, scoop tipi iç çamaşırlarına bakılırsa birazcık daha ten gösterir. Scoop bikiniye oldukça benzemesine karşın kalçanızın bir kısmını açıkta bırakır. Bilhassa dikişsiz tangalar oldukça rahattır.

6. Yüksek belli külot

iç çamaşırı

Yüksek belli külotlar rahat olmalarıyla bilinir. Adından da anlaşılacağı suretiyle yüksek belli oldukları için karnınızı kolaylıkla kapatırlar.

7. Control brief

Control brief külotlar çoğu zaman göbek deliği hizasında veya daha yüksek belli olurlar. Belkide birtakım modelleri sütyenin altına kadar yükselebilir. Control brief iç çamaşırları kum saati vücut tesiri yaratmak için tercih edilir.

8. G-String

Bu külotların ön tarafı geniş bir üçgen şeklindedir. Arkası ise ipten birazcık daha kalındır. Tam olarak tanga ve mikro tanga içinde kalan bu modeller kalçanızı neredeyse asla kapatmaz.

9. Mikro tanga

İşte geldik tanga dendiği zaman her insanın aklına gelen modele. Bu külodun arka tarafı oldukça incedir. Çoğu zaman külot çizgilerinin görünmesini istemediğiniz giysiler için en uygunudur.

10. Brazilian

Brezilya seçimi tangalar arkası en ince ve düşük kesim olan iç çamaşırlarıdır. Arkası tam olarak bir ip şeklindedir, bu sebeple kalçanızı asla kapatmaz.

Vücut tipinize bakılırsa doğru iç çamaşırı

Külot modellerini özetlemek gerekirse tanıdığımıza bakılırsa şimdi vücut tipinize elverişli modelleri beraber seçelim.

1. Geniş göğüs tipi

Vücut tipiniz ne olursa olsun göğsünüz geniş olabilir. Bu gibi durumlarda yüksek belli iç çamaşırlarını tercih etmek en iyisi. Bu vücut tipi için brief külotlar muhteşem bir tercih!

2. Ters üçgen vücut tipi

Omuzlarınız geniş fakat kalçalarınız darsa muhtemelen ters üçgen vücut tipine sahipsiniz. Scoop tipi bikini iç çamaşırları bu vücut için en kaliteli ve rahat seçimdir.

3. Yuvarlak vücut tipi

Şayet yuvarlak bir vücut tipine sahipseniz yüksek belli külotlar sizin için en kaliteli seçenek! Sadece, dar giysiler giyerken arka kısmında fazla kumaş olmayan modelleri tercih edin. Yoksa kıyafetlerin altında toplanma yapabilir.

4. Kum saati vücut tipi

Kum saati vücut tipleri scoops külotları kolaylıkla tercih edebilir. Şayet beliniz genişse yüksek belli iç çamaşırları da tam size bakılırsa. Sadece yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde kıyafetlerin altında toplanma olmaması için arka kısmında fazla kumaş olmayan iç çamaşırlarını tercih edebilirsiniz.

5. Dikdörtgen vücut tipi

Dikdörtgen vücutlar neredeyse her iç çamaşırını kolaylıkla giyebilir. Sadece hususi olarak bikini benzer biçimde daha düşük kesimleri tercih edebilirsiniz. Oldukça mühim olmasa da, brief külotlardan kaçınmayı düşünebilirsiniz bu sebeple bu külotlar dar ve bedene oturan giysiler giydiğinizde içten belli olabilir.

6. Üçgen vücut tipi

Beliniz ince, kalçalarınız genişse muhtemelen üçgen veya armut vücut tipine sahipsiniz. Sizin için en elverişli iç çamaşırları vücudunuzun organik kıvrımlarını ortaya çıkaracak olanlardır. G-string tam sizlik!

Vücut tipinize bakılırsa hangi iç çamaşırını tercih etmelisiniz yazımızın sonuna geldik. Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Elma, Armut, Kum Saati: Vücut Tipiniz Sağlığınız Hakkında Neler Söylüyor?

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğanhttps://www.sevgiliol.com
Merhaba Ben Burcu. SesliArzu.Com sitesinin Kurucusu ve Yöneticisiyim. Sitemiz ile ilgili görüş ve önerileriniz için bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. [email protected]

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler