19.9 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

WhatsApp Sticker Nasıl Yapılır?

Dünyanın Tüm ülkelerinde herkesin kullandığı milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp, devamlı yeni özellikler çıkarmaya devam ediyor. Uygulama içerisinde bulunan ifadelerin yanına WhatsApp sticker yapma özelliği eklendi. Bu özellik ile keyifli görüntüler oluşturup mesajlarınızda kullanabilmeniz oldukça muhtemel. Sizler için bu özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl yapılacağını daha geniş kapsamlı bir halde anlattık. İşte WhatsApp çıkartma özelliği hakkında bilmenizde fayda olan her şey.

WhatsApp sticker paketi nedir?

WhatsApp sticker

WhatsApp her geçen gün kendini yenilemeye, yeni özellikler eklemeye, gelişmeye ve kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor. WhatsApp Uygulamasının yeni özelliği olan sticker yapma, şu anda bütün WhatsApp kullanıcılarının merak mevzusu haline geldi. Bundan dolayı, ilk önce sticker paketinin ne işe yaradığını anlatacağız ve derhal arkasından bu çıkartmaların nasıl yapılacağı mevzusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

WhatsApp çıkartma paketi, WhatsApp’a yeterli olan çıkartmaları içerisinde barındırır. Google Play Store ve App Store’da pek fazla WhatsApp çıkartma paketi bulunmaktadır. Bu çıkartma paketlerinin her birinin içerisinde çeşit çeşit çıkartmalar yer almıştır. Ek olarak WhatsApp üstünden indirip kullanabileceğiniz çıkartmalar da vardır. Bu çıkartmaları kullanmak için:

  • Bir bireysel sohbeti yada grup sohbetini açın.
  • Çıkartma paketlerini eklemek için Emoji > Çıkartmalar > Ekle’ye dokunun.
  • İndirmek istediğiniz çıkartma paketinin tarafındaki İndir seçeneğine dokunun. Sorulursa İNDİR • {dosya boyutu} seçeneğine dokunun. İndirme tamamlanınca yeşil bir onay işareti görmüş olacaksınız.
  • Bu yeşil onay işaretini gördükten sonrasında Geri yazan seçeneğe dokunun.
  • Bütün bu işlemler bittikten sonrasında paket içinde mevcut olan olan çıkartmaları kullanabilirsiniz.

Ancak whatsapp uygulamasında bulunan bu çıkartmalar sizin için kafi gelmeyebilir. Whatsapp uygulamasındaki çıkartmalardan sıkılmış olabilir ve daha değişik çıkartmalar kullanmak yada yapmak isteyebilirsiniz. Şimdi ise Whatsapp Uygulamasında bulunmayan çıkartmaları nasıl kullanacağınızı ve kendi çıkartmalarınızı nasıl yapacağınızı anlatalım.

WhatsApp sticker nasıl yapılır?

İfade

WhatsApp sticker yapma özelliği yardımıyla kendi fotoğraflarınızı kullanarak çeşit çeşit ifadeler oluşturabilirsiniz. Doğrusu kendi fotoğrafınızı kırparak keyifli yada havalı bir sticker oluşturabilirsiniz. Bu tarz çıkartmalar yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

  • Google Play Store yada App Store üstünden “Sticker Maker for WhatsApp” uygulamasını indirin.
  • Arkasından “Create a new stickerpack” sekmesine dokunun.
  • Bu sırada karşınıza bir çıkartma paketi adı yazmanızı isteyen bir bölümçıkacak. Arzu ettiğiniz adı yazdıktan sonrasında “Create” seçeneğine dokunun.
  • Yaratmak istediğiniz çıkartmanın kapak fotoğrafını seçin.
  • Son olarak, seçtiğiniz fotoğrafı istediğiniz benzeri kestikten sonrasında “Yes, Save Sticker” seçeneğine dokunun.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğanhttps://www.sevgiliol.com
Merhaba Ben Burcu. SesliArzu.Com sitesinin Kurucusu ve Yöneticisiyim. Sitemiz ile ilgili görüş ve önerileriniz için bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. [email protected]

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler