13.3 C
New York kenti
Perşembe, Eylül 28, 2023

Yasemin, Murat, Fırat, Nurgül Eren Kahramanmaraş’ta depremde Şehit Oldular.

Yasemin Eren, Murat Eren, Fırat Eren, anne Nurgül Eren, Kahramanmaraş’taki depremde hayatyını kaybetti.

Kahramanmaraş merkezli 7,7’lik depremin arkasından yıkıntı altında kalan Erzurum’un Horasan ilçesi nüfusunu kayıtlı, Kahramanmaraş’ta ruhsal danışman olarak vazife icra eden Leyla Eren, Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Kısmı talebesi Yasemin Eren, Murat Eren, Fırat Eren, anne Nurgül Eren, Mis Apartmanı’nda yaşanmış olan zelzele sebebiyle yıkılan evin enkazında kaldılar.

Ekiplerin enkazda yapmış olduğu arama-kurtarma çalışmalarında Eren ailesinden 5 insanın cenazesine ulaşıldı. Leyla Eren, Yasemin Eren, Murat Eren, Fırat Eren, anne Nurgül Eren’in cenazeleri; memleketleri Horasan’a getirildi. Cenazeler, Orta Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının arkasından Horasan Mezarlığı’na defnedildi.

İzleyenleri duygulandıran videoyu toplumsal medya hesabından paylaşan Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, “Yaşanmış olan deprem neticesinde Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Kısmı öğrencilerimizden Yasemin Eren’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kalbim dağlandı, yüreğim sızladı. Geriye o güzel sesi kaldı. Tanrı rahmet eylesin, mekânın cennet olsun güzel kızım” ifadelerine yer verdi.

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğanhttps://www.sevgiliol.com
Merhaba Ben Burcu. SesliArzu.Com sitesinin Kurucusu ve Yöneticisiyim. Sitemiz ile ilgili görüş ve önerileriniz için bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. [email protected]

İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler